ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ 1- 1

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ  1- 1

Σόκ στο τελευταιο λεπτό

Ούτε στην δεύτερη αγωνιστική και στην πρώτη του εμφάνιση στην Καλαμαριά, κατάφερε ο Απόλλων να κερδίσει το πρώτο του «τρίποντο» στο νέο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Γ Εθνικής κατηγορίας, αφού ενώ προηγήθηκε πολύ νωρίς στο σκορ, είχε την δυνατότητα να αυξήσει την διαφορά στο σκορ, ισοφαρίστηκε σε 1-1 στο τελευταίο λεπτό του αγώνα πληρώνοντας αμυντικά λάθη και κενά, από την μαχητική ομάδα του Καμπανιακού, με τον βαθμό να είναι ο πρώτος και για τους δύο.

1’ Ο Τζιντζής με κεφαλιά, από το ύψος της μικρής περιοχής, δε καταφέρνει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Κηπουρού.

2’ Έπειτα από ωραία ενέργεια στο κέντρο του γηπέδου και κάθετη πάσα του Κουκουλέκη, ο Ζαννέτου πλασάρει και δίνει προβάδισμα στους κοκκινόμαυρους, 1-0.

16’ Από κάθετη πάσα του Ταχμαζίδη, ο Πάλλας πλάσαρε και ο Κωσταντίνου κράτησε το μηδέν στην εστία των κοκκινόμαυρων.

42′ Ευθύβολο σουτ του Μαυρίδη, έπειτα από πλασαριστή εκτέλεση φάουλ των φιλοξενούμενων, μπλοκάρει ο Κωσταντίνου.

44’ Λάθος του Τζιντζή στο ύψος της μεγάλης περιοχής, με τον Μπάλλιο να μη μπορεί να το εκμεταλλευτεί από πολύ ευνοϊκή θέση.

46’ Κεφάλια του Μπονέρη από το ύψος της μικρής περιοχής, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Προβατίδη, με τον Κηπουρό να διώχνει σωτήρια με τις γροθιές.

63’ Σουτ από τον Μπουλγουρίδη, λίγο άουτ.

72’ Σουτ του Αθανασιάδη μπλοκάρει εύκολα ο Κωσταντίνου.

75’ Πολύ ωραία ενέργεια από τον Αθανασιάδη μέσα στη μεγάλη περιοχή, ασίστ στον Ζαννέτου, με τον δεύτερο να κάνει το πλασέ αλλά να μη καταφέρνει να σκοράρει από πάρα πολύ ευνοϊκή θέση.

79’ Ευθύβολο σουτ του Προβατίδη μέσα από τη μεγάλη περιοχή, σε ετοιμότητα ο Κηπουρός.

83’ Πλασέ του Παπαδημημητρίου μέσα από τη μεγάλη περιοχή, σε ετοιμότητα ο Κηπουρός.

89′ Ο Ανδριόπουλος παγώνει την Καλαμαριά, καθώς με σουτ έπειτα από αδράνεια της άμυνας του Απόλλωνα, κάνει το 1-1.

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Τσιφλίκη, Ακρίβος και Καραγιάννης (ΕΠΣ Λάρισας).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Απ. Πάππας): Κωσταντίνου, Μπουλγουρίδης, Τσαούσης, Τζίντζης (74’ Σαμαρόπουλος), Μωυσίδης, Γιαξής, Παπαδημητρίου, Κουκουλέκης, Ζαννέτου (86’ Μήτσικας), Μπονέρης (58’ Αθανασιάδης), Προβατίδης.

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Θ. Γιαμουρίδης): Κηπουρός, Λάμπρου (81’ Ανδριόπουλος), Σαρίδης, Γαβανάς, Ρακαβίνας, Αθανασιάδης, Μπάλλιος (61’ Πασιαλής), Ταχμαζίδης (71’ Χρήστου), Πάλλας, Μαυρίδης, Φούρτζιο.