ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ 4 – 0

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ  4 – 0

Σαρωτικοί οι «Πόντιοι», χατ – τρικ ο Πόποβιτς

Με κεκτημένη φόρα από το διπλό στα Γρεβενά, ο Απόλλων με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Πόποβιτς, ο οποίος έκανε χατ-τρικ και έφτασε τα τέσσερα τέρματα στο πρωτάθλημα υπέταξε με 4-0 τη Νάουσα και έκανε το 2Χ2 που τον αφήνει στην κορυφή. Η ομάδα του Δημήτρη Καλαϊτζίδη μπορεί να μην έκανε φιλικά, όμως στα δυο πρώτα ματς της χρονιάς κλέβει την παράσταση, μιας και έχει πετύχει ήδη οκτώ γκολ και προσφέρει πλούσιο θέαμα στον κόσμο της ομάδας. Επόμενο παιχνίδι στη Χρυσούπολη με τον Νέστο.

5’ Πρώτα φάση στον αγώνα, με σουτ του Πόποβιτς, έπειτα από ωραίο συνδυασμό των παικτών του Απόλλωνα.

6’ Κεφάλια του Βεργώνη με δυσκολία μέσα στη μικρή περιοχή, ελέγχει ο Κοντογουλίδης.

9’ Σουτ του Συμελίδη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, στο δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Κοντογουλίδη.

19’ Κάθετη πάσα στη πλάτη της άμυνας της Νάουσας, πλασέ του Πόποβιτς και προβάδισμα για τους κοκκινόμαυρους, 1-0.

36’ Παράλληλη πάσα του Κυβελίδη στη μικρή περιοχή, δεν προλαβαίνει ο Συμελίδης να κάνει την προβολή.

40’ Πολύ ωραίος συνδυασμός από του κοκκινόμαυρους, σέντρα Γεωργιάδη από τα δεξιά, με το Βεργώνη να πιάνει το σουτ στην κίνηση με τη μπάλα όμως να περνάει ελάχιστα άουτ.

49’ Τετ-α-τετ με τον Κοντογουλίδη, ο Πόποβιτς αντί να πλασάρει προτίμησε να δώσει ασίστ, η οποία όμως εξουδετερώθηκε.

54’ Πανέμορφο γκολ από τον Ζντράβκο Πόποβιτς ο οποίος δέχεται τη σέντρα από τον Αμαραντίδη και με δυνατό σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, 2-0.

62’ 61’ Σέντρα του Γεωργιάδη από τα δεξιά, κεφαλιά ψαράκι του Πόποβιτς ο οποίος πετυχαίνει και χατ-τρικ, 3-0.

64’ Σουτ του Καπετάνου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ελάχιστα άουτ.

73’ Πλάσε του Ν’ Λουντούλου στην αριστερή γωνία της εστίας της Νάουσας, 4-0.

89’ Ωραία προσπάθεια του Φάμπιο Ταβάρες, με το Ρόβα να είναι τελευταίος αποδέκτης της μπάλας αλλά να μη καταφέρνει να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Κιγιτζή, Τζιώτζιος, Γκιόση (Θράκης).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Δ. Καλαϊτζίδης): Μένκα, Αμαραντίδης, Κυβελίδης, Καπίας, Σαμαράς, Καλογέρης (78’ Καλαϊτζίδης), Γεωργιάδης, Βεργώνης, Συμελίδης, Ν’ Λουντούλου (78’ Ρόβας), Πόποβιτς (69’ Ταβάρες).

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ (Β. Ντίσιος): Κοντογουλίδης, Αγγελίδης, Μπρέγκου, Κασμερίδης, Νίρλας, Καπετάνος, Περηφανόπουλος, Παντζαρτζίδης (69’ Ντινόπουλος), Κωστόπουλος, Μουρίκι (76’ Νίκου), Τούφας.