ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – Φ.Σ. ΚΟΖΑΝΗ 2 – 1

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – Φ.Σ. ΚΟΖΑΝΗ  2 – 1

Με Ευσταθίου νίκη οριστικής παραμονής

Νίκη οριστικής παραμονής πήρε ο Απόλλωνας Καλαμαριάς που κέρδισε με 2-1 την Κοζάνη και την «έστειλε» στα τοπικά πρωταθλήματα.

5’ Σουτ από τον Ηλία μπλοκάρει ο Κωνσταντίνου.

15’ Από λάθος της άμυνας της Κοζάνης, ο Κανούλας έκανε το γυριστό και η μπάλα κατέληξε άουτ.

24’ Από λάθος του Μωυσίδη, βγήκε στην αντεπίθεση ο Ηλίας, αλλά τελευταία στιγμή τον πρόλαβε ο Νταμαρλής.

38’ Ο Τσουκάνης σεντράρει, ο Ευσταθίου κάνει την κεφαλιά χωρίς να τον πιέζει κάποιος παίκτης της Κοζάνης αλλά η μπάλα περνάει άουτ.

53’ Δυνατό ευθύβολο σουτ του Αμβρόσιου Παπαδόπουλου, ελάχιστα άουτ.

60’ Σύγχυση στην άμυνα των φιλοξενούμενων, πάσα του Τσουκάνη στο ύψος του πέναλτι στον Ευσταθίου με τον δεύτερο να στέλνει τη μπάλα με δύναμη στα δίχτυα του Τζόρτζεβιτς, 1-0.

69’ Έπειτα από απομάκρυνση των αμυντικών του Απόλλωνα οι φιλοξενούμενοι φέρνουν και πάλι τη μπάλα στη μεγάλη περιοχή τη μπάλα με τελικό αποδέκτη τον Καπετάνο, ο οποίος με διαγώνιο σουτ στέλνει τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Κωνσταντίνου, 1-1.

86’ Ο Ζαννετου το σουτ απέκρουσε δύσκολα ο Τζορτζεβιτς κι ενώ ο Τσουκάνης περίμενε μόνος.

90+1’ Σουτ του Παπαδόπουλου από το ύψος της περιοχής άουτ.

90+2’ Αντεπίθεση για την ομάδα του Πολλαετίδη, ο τερματοφύλακας έπιασε αέρα και ο Ευσταθίου έκανε το 2-1 σε κενή εστία.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Σκουλάς (Σερρών), Νατσιούλας, Καραγιάννης (Λάρισας).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γ. Πολλαετίδης): Κωνσταντίνου, Μπουλγουρίδης, Γεωργίου, Νταμαρλής, Μωϋσίδης, Γιαξής, Παπαδόπουλος (71’ Ζανέττου), Τσουκάνης, Κανούλας (70’ Μήτσικας), Μωϋσιάδης (83’ Μαντζιος), Ευσταθίου.

Φ.Σ. ΚΟΖΑΝΗ (Γ. Παρασκευάς): Τζόρτζεβιτς, Δινοβίτσης (65’ Καπετάνος), Τραυλός, Ταχιάς, Ηλίας, Τσικόπουλος Γ., Τσαγκαλίδης (82’ Ζαχαριουδάκης), Δούμας, Βουτσιώτης (65’ Παπαδόπουλος), Χαματάϊ.