ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΡ. ΒΡΥΣΗΣ – ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 1 – 2

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΡ. ΒΡΥΣΗΣ – ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ  1 – 2

Ανατροπή και… ποδαρικό με το δεξί

Ποδαρικό με το δεξί, εν μέσω… ανατροπής για τον Άρη στο πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε εκτός έδρας του Απόλλωνα Κρύας Βρύσης με 2-1, χάρις στα τέρματα των Καπνίδη και Ντούνη, όπως ακριβώς και στον πρώτο γύρο. Παρέμεινε στο +7 από τον δεύτερο Νέστο Χρυσούπολης, η διαφορά.

1’ Ο απόλυτος αιφνιδιασμός, ο Πέτρος Παπαδόπουλος στην πρώτη επίθεση έγραψε με σουτ το 1-0.

2’ Άμεση απάντηση από τον Άρη, με την σέντρα ο Καπνίδης με προβολή κάνει το 1-1.

13’ Σουτ από τον Ντούνη, με δύναμη πάνω στον Δεληχατζή, που απομάκρυνε σε κόρνερ.

31’ Ο Τάτος έβγαλε μόνο του απέναντι στον αντίπαλο τερματοφύλακα τον Πόι, που επιχείρησε να τον πλασάρει πάνω από το κορμί του, αλλά δεν τα κατάφερε με τον Δεληχατζή να μπλοκάρει σχετικά εύκολα.

33’ Με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή ο Ντούνης κάνει το 1-2.

38’ Πολύ καλό σουτ του Καπνίδη, η μπάλα ελάχιστα έξω από το δεξί δοκάρι του Δεληχατζή.

45’ Κεφαλιά του Ίβιτς μέσα στην περιοχή, η μπάλα άουτ.

57’ Σέντρα του Πόι, κεφαλιά του Καπνίδη φεύγει άουτ με τον Δεληχατζή εξουδετερωμένο.

67’ Καλό σουτ του Νύρλα, η μπάλα άουτ.

76’ Κεφαλιά του Ίβιτς, μπλόκαρε εύκολα ο Τζινάρ.

80’ Μεγάλη ευκαιρία με τον Πόι να βάζει την προβολή και αυτή να περνά ελάχιστα άουτ από το δεξί δοκάρι του Απόλλωνα.

86’ Αντεπίθεση με τον Ν’ Λουντούλου, γύρισμα στον Βουτσιά, πλασέ και εκπληκτική επέμβαση σε κόρνερ από τον Δεληχατζή.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Παπαργυρίου, Βρούζος, Ζέρβας (ΕΠΣ Πιερίας).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΡ. ΒΡΥΣΗΣ (Δ. Τομπάζης): Δεληχατζής, Σιδέρης (50’ Λουϊζίδης Θ.), Παπαδόπουλος Σ., Μπρέγου, Βοτάρης, Κίτσας, Σιδηρόπουλος Π., Νύρλας, Ίβιτς, Πετρίδης, Παπαδόπουλος Γ.

ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ (Ν. Αναστόπουλος): Tζινάρ, Τσουμάνης, Κόκε (52’ Μελισσάς), Ρόβας, Ιντζίδης, Σαμαράς, Πόι (85’ Βουτσιάς), Καπνίδης, Καζναφέρης, Τάτος, Ντούνης (70’ Ν’ Λουντούλου).