ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – Α.Ο. ΚΑΡΔΙΑΣ 4 – 1 ………………..

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – Α.Ο. ΚΑΡΔΙΑΣ  4 – 1

Αποφασιστικός από την αρχή

Αποφασισμένος να πάρει από νωρίς το προβάδισμα για τη νίκη, εμφανίστηκε το απόγευμα της Κυριακής ο Απόλλων Παραλιμνίου, κάτι που το πέτυχε στο πρώτο 20λεπτο πετυχαίνοντας τρία τέρματα, επικρατώντας τελικά με σκορ 4-1 του Α.Ο. Καρδίας που αντέδρασε στην επανάληψη.

7’ Ο Τάκας από δεξιά έκανε παράλληλη σέντρα, ο Μεντής πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας, δεν την βρήκε και ο Κουκουρώνας στην προσπάθειά του να την απομακρύνει την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του, 0-1.

16’ Βαθιά πάσα του Τάκα, Μονοκόμματο σουτ από τον Γαϊδαρτζή και το 2-0.

20’ Ατονική προσπάθεια από τον Γαϊδαρτζή, πάσα στον Τριανταφύλλου, με πλασέ το 3-0.

25’ Πάσα του Τσομαχασβίλι στον Γαϊδαρτζή, προλαβαίνουν οι αμυντικοί της Καρδίας και διώχνουν.

31’ Σουτ του Δημητρακόπουλου, μπλοκάρει ο Χατζηγιαννάκης.

32’ Τεχνικό σουτ από τον Χιντασέλι, αποκρούει πάλι ο Χατζηγιαννάκης.

47’ Σουτ από τον Γ. Μπιμπισίδη, μπλοκάρει ο Χατζηγιαννάκης.

53’ Σέντρα του Τσομαχασβίλι, ο Γαϊδαρτζής γύρισμα στον Μεντή που όμως αστοχεί.

61’ Ο Ρούμπος πάσαρε στον Γαϊδαρτζή, αυτός μπήκε στην περιοχή σε ένα ανεπανάληπτο τετ α τετ, αλλά το σουτ που επιχείρησε ήταν άστοχο κι έχασε έτσι την ευκαιρία να κάνει το 4-0.

67’ Από αντεπίθεση της Καρδίας, ο Ξανθόπουλος μόνος του, το σουτ αποκρούει θεαματικά ο Χατζηγιαννάκης.

75’ Εκτέλεση φάουλ από τον Χιντασέλι, νέα σωτήρια απόκρουση από τον Χατζηγιαννάκη.

78’ Με σουτ του Χιντασέλι η Καρδία μειώνει σε 3-1.

86’ Αντεπίθεση των γηπεδούχων, ο Τσομαχασβίλι από αριστερά βγάζει σέντρα και στο κέντρο της μεγάλης περιοχής ο Σελαλματζίδης με πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 4-1.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Δημητριάδης, Πασσαλής, Χρυσαΐδης (Χαλκιδικής).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ (Π. Δημητρίου): Χατζηγιαννάκης, Κοσμίδης, Τάκας, Μερεσιώτης, Δέντσας, Τριανταφύλλου (69’ Καρακούτης), Μεντής (58’ Σελαλματζίδης), Ρούμπος (87’ Ανθουλάκης), Γαϊδαρτζής, Ναλμπάντης, Τσομαχασβίλι.

Α.Ο. ΚΑΡΔΙΑΣ (Β. Αλεξόπουλος): Φαρμάκης, Βόσδου (29’ Δημητρακόπουλος), Κουκουρώνας, Μπιμπισίδης Γ., Μάντζιος (71’ Κολιούδης), Μπιμπισίδης Δ., Ξανθόπουλος, Αγτζίδης, Κωνσταντινίδης (57’ Αμανατίδης),, Χιντασέλι, Προσκυνητόπουλος.