ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΡ. ΒΡΥΣΗΣ 2 – 0

ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΡ. ΒΡΥΣΗΣ  2 – 0

Νικηφόρα η πρεμιέρα των «κίτρινων»

Με νίκη και με σκορ 2-0, ξεκίνησε η νέα περιπέτεια του Άρη στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Γ Εθνικής κατηγορίας, επί του Απόλλωνα Κρύας Βρύσης, μπροστά σε άδειες κερκίδες, λόγω τιμωρίας από την προηγούμενη χρονιά, με παρουσία φίλων της Μπορούσια Ντόρτμουντ.

Οι γηπεδούχοι είχαν τις ευκαιρίες, πέτυχαν δύο τέρματα στις καθυστερήσεις των ημιχρόνων, είχαν δύο προσπάθειες στα δοκάρια των φιλοξενούμενων, οι οποίοι δεν είχαν καλή απόδοση, έπαιξαν αμυντικά και γνώρισαν φυσιολογικά την πρώτη τους ήττα στο πρωτάθλημα.

7’ Πολύ καλό χτύπημα φάουλ του Τάτου, απομάκρυνε σε κόρνερ στην αριστερή του γωνία ο Παπαδόπουλος.

15’ Κόρνερ του Τάτου, στο πρώτο δοκάρι ο Πόι έστειλε την μπάλα με κεφαλιά στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια της φάσης ο Μπράβο σούταρε και από κόντρα αμυντικού η μπάλα πέρασε κόρνερ.

24’ Καλή προσπάθεια και ωραία σέντρα του Ν’ Λουντούλου, πριν πάρει την κεφαλιά ο Πόι, απομάκρυναν σε κόρνερ οι φιλοξενούμενοι.

33’ Φάουλ σε καλή θέση, στο τοίχος η μπάλα από τα πόδια του Τάτου.

35’ Ωραία ατομική προσπάθεια του Τάτου, απομάκρυναν το σουτ του αρχηγού του Άρη οι φιλοξενούμενοι.

41’ Φάουλ-γέμισμα του Τάτου, πήρε την πρώτη κεφαλιά ο Μπράβο με τον Μελισσά να προσπαθεί για την δεύτερη, αλλά η μπάλα να καταλήγει άουτ.

45+1’ Σέντρα του Μάουρο Πόι από τα δεξιά, ο Καπνίδης στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας πήρε την κεφαλιά και άνοιξε το σκορ για τους «κιτρινόμαυρους», 1-0.

58’ Σουτ από Μάουρο Πόι, μπλοκάρει εύκολα ο Παπαδόπουλος.

58’ Ένα σουτ του Νίρλα η μπάλα ψηλά άουτ, δεν ανησύχησε ο Τζινάρ.

73’ Ατομική ενέργεια του Ν’ Λουντούλου από τα αριστερά, μπήκε ο Γάλλος στη μικρή περιοχή, έδωσε στον Ντούνη του οποίου το πλασέ αποκρούστηκε εξ επαφής από τον τερματοφύλακα της Κρύας Βρύσης σε κόρνερ.

74’ Με διπλή προσπάθεια ο Καπνίδης μέσα από την μικρή περιοχή δεν κατάφερε να κάνει το πλασέ και να απειλήσει.

84’  Σουτ του Ν’ Λουντούλου εκτός μεγάλης περιοχής η μπάλα στο κάθετο δεξί δοκάρι του Παπαδόπουλου και στη συνέχεια ο Τάτος έστειλε την μπάλα άουτ.

86’ Προσπάθησε ο Καπνίδης αλλά το γυριστό του σουτ δεν έφτασε στην αντίπαλη εστία.

90+1’  Εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Παυλίδη, που πέρασε τρεις παίκτες, έκανε το πλασέ, ο Παπαδόπουλος απέκρουσε και ο Ντούνης από πολύ κοντά έγραψε το 2-0, το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό.

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Τσέτσιλας, Στεφούδης και Φαλτάκας (ΕΠΣ Γρεβενών).

ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Ν. Αναστόπουλος): Tζινάρ, Γεωργιάδης, Τσουμάνης, Ραούλ Μπράβο, Μελισσάς, Καζναφέρης, Ρόβας (75’ Παυλίδης), Ν’ Λουντούλου (89’ Καλογέρης), Πόι (59’ Ντούνης), Τάτος, Καπνίδης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΡ. ΒΡΥΣΗΣ (Ν. Παπανώτας): Παπαδόπουλος Χ., Παπαδόπουλος Γ (71’ Χατζηστεφάνου). Παπαδόπουλος Σ., Κίτσας, Βοτάρης, Καρυπίδης (61’ Σιδηρόπουλος Π.), Μισαηλίδης Π., Σιδηρόπουλος Χ. (77’ Ασλαμπάλογλου), Πετρίδης, Νίρλας, Ίβιτς.