Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 1 – 1

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ  1 – 1

Όλα κρίθηκαν στο 1ο ημίχρονο

Σ΄ένα αδιάφορο, όπως και τα προηγούμενα, αλλά και τα επόμενα, παιχνίδι, Καβ’αλα και Απόλλων Παραλιμνίου μοιράστηκαν τους βαθμούς, καθώς το τελικό σκορ ήταν ισόπαλο με σκορ 1-1, όπου οι γηπεδούχοι είχαν περισσότερες ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη, ενώ έχασε και πέναλτι.

9′ Σέντρα του Μπαντάνη, ο Μελισσόπουλος δεν βάζει καλά το κεφάλι και στέλνει την μπάλα άουτ.

15′ Μετά από κόρνερ του Κυζιρίδη και φάση διαρκείας, κεφαλιά του Καλλιβωκά και μπλοκάρει ο Χατζηγιαννάκης.

22′ Από γύρισμα του Μελισσόπουλου, ο Τζιτζιφάκος θα πάρει την κόντρα, αλλά πριν πλασάρει, θα τον προλάβει ο Παναγιωτίδης.

24′ Βολέ του Ναλμπάντη από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και 0-1.

31′ Φάουλ του Κυζιρίδη, φάση διαρκείας, με το πρώτο σουτ του Τέλλου να κοντράρει, να στρώνεται στον Μελισσόπουλο κι αυτός με σουτ να κάνει το 1-1.

37′ Ανατροπή του Σταματόπουλου από τον Μεντή και πέναλτι. Στην εκτέλεση, κακό χτύπημα του Κυζιρίδη, θα πέσει και θα μπλοκάρει ο Χατζηγιαννάκης.

42′ Μακρινό σουτ του Μελισσόπουλου, απομάκρυνε με δυσκολία ο Χατζηγιαννάκης.

55′ Σέντρα του Μελισσόπουλου, κεφαλιά του Παναγιωτόπουλου, άουτ.

62′ Από πάσα του Κυζιρίδη, σουτ του Παναγιωτόπουλου από καλή θέση, άουτ.

71′ Φάουλ του Ρούμπου, η μπάλα χτυπάει στην πλάτη του Μερεσιώτη και ο Τουμανίδης παραχωρεί κόρνερ.

75′ Δυνατό σουτ του Γαϊδαρτζή από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε ο Αθανασίου.

80′ Δυνατό σουτ του Μελισσόπουλου, έσωσε ο Χατζηγιαννάκης.

90+1′ Σουτ του Ρούμπου, πάνω από τα δοκάρια.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Τσοπουλίδης (Ξάνθης), Τζιώτζιος, Δανδανίδης (Θράκης).

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ (Αγγ. Διγκόζης): Αθανασίου, Μπαντάνης (75′ λ.τρ. Φραγκούλης), Σταματόπουλος, Τέλλος, Καλλιβωκάς, Τουμανίδης, Μελισσόπουλος, Κεφαλάς, Παναγιωτόπουλος, Κυζιρίδης (65′ Παπαδόπουλος), Τζιτζιφάκος (52′ Μπλιος).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ (Π. Δημητρίου): Χατζηγιαννάκης, Τσομαχασβίλι (60′ Ρούμπος), Τάκας, Παναγιωτίδης, Μερεσιώτης, Τριανταφύλλου, Λιάρας (90′ Καρακούτης), Δέντσας, Γαϊδαρτζής, Ναλμπάντης, Μεντής (76′ Σελαλματζίδης).