Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ – ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ 0 – 3

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ – ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ  0 – 3

Διασυρμός και λαϊκά δικαστήρια

Απρόσμενη εξέλιξη είχε το παιχνίδι ανάμεσα στον Α.Ο. Καβάλας και τη Νάουσα, όπου οι Ημαθιώτες πήραν μία άνετη νίκη μα σκορ 0-3, βάζοντας δύσκολα για τους Καβαλιώτες, οι φίλαθλοι των οποίων έστησαν λαϊκά δικαστήρια μετά την λήξη του αγώνα και απαίτησαν να φύγουν όλοι από την ομάδα, τονίζοντας ότι δεν αξίζουν να φορούν την φανέλα των «Αργοναυτώ». Σίγουρα θα υπάρξουν εξελίξεις όχι μόνο από αύριο αλλά και στην συνέχεια.

Στα 33 δευτερόλεπτα, καλό σουτ του Μπλιου, λίγο πάνω από τη συμβολή των δοκών.

10′ Σέντρα του Μπαντάνη, κεφαλιά του Παβίσεβιτς, τυχερός ο τερματοφύλακας Κοντογουλίδης, με την μπάλα να βρίσκει στο σώμα του και να φεύγει κόρνερ.

38′ Φάουλ του Καπετάνου, κεφαλιά του Τουμανίδη προς τα πίσω παραλίγο το αυτογκόλ, με την μπάλα να περνά κόρνερ. Στην εκτέλεση ο Καπετάνος, κεφαλιά του ανενόχλητου Νίρλα και 0-1.

40′ Γύρισμα του Σταματόπουλου, προβολή του Παβίσεβιτς και βάζει σωτήρια την κόντρα ο Περηφανόπουλος.

45′ Λάθος συνεννόηση των Φραγκούλη-Μπάτζιου, μόνος ο Κωτσόπουλος με πλασέ το 0-2.

47′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μελισσόπουλου, δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

51′ Φάουλ Καπετάνου, ο Περηφανόπουλος βρίσκει την μπάλα με τον μηρό, κρεμάει τον Αθανασίου και 0-3.

65′ Σέντρα Τουμανίδη, κεφαλιά Μελισσόπουλου, πάνω από τα δοκάρια.

69′ Σουτ του Πτηνόπουλου, άουτ.

73′ Από καλή θέση, ο Μπλιος πλασάρει αδύναμα πάνω στον Κοντογουλίδη.

76′ Σέντρα του Μελισσόπουλου για τον Πτηνόπουλο, που αντί για το κεφάλι βάζει τον μηρό και χάνει την ευκαιρία.

88′ Σουτ του Παβίσεβιτς μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κοντογουλίδης.

90+1 Γυριστό του Παβίσεβιτς αποκρούει σε κόρνερ ο Κοντογουλίδης.

90+2′ Πέναλτι για τον ΑΟΚ σε χέρι του Σαμαρόπουλου. Στην εκτέλεση ο Παβίσεβιτς και μπλοκάρει ο Κοντογουλίδης.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Τρακαλιάνης, Σάββας, Αναστασιάδης (Σερρών).

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ (Αγγ. Διγκόζης): Αθανασίου, Μπαντάνης, Φραγκούλης, Γιαλούσης, Μπάτζιος, Τουμανίδης (72′ Λίτσκας), Σταματόπουλος (55′ Πτηνόπουλος), Λαδάκης, Παβίσεβιτς, Παπαδόπουλος (46′ Μελισσόπουλος), Μπλιος.

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ (Β. Ντίσιος): Κοντογουλίδης, Ζούρκος, Μπρέγκου (82′ Γιαννόπουλος), Κασμερίδης, Μουσικάκης, Νίρλας, Καπετάνος (69′ Τούφας), Περηφανόπουλος, Σαμαρόπουλος, Κωτσόπουλος, Μουρίκι (78′ Παντζαρτζίδη