ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 3 – 1

ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ  3 – 1

«Καθάρισε» από το 1ο ημίχρονο

Το Βυζάντιο κατέκτησε πέρα για πέρα δίκαιη νίκη κόντρα στον Ηρακλή Αμπελοκήπων για την 16η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Ήταν καταιγιστικό στο πρώτο ημίχρονο οπότε και προηγήθηκε με 3-0. Στο ξεκίνημα της επανάληψης οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 3-1 και στη συνέχεια το ματς ήταν τυπική διαδικασία.

Στο 3ο λεπτό σουτ του Αποστολίδη πλάγια από την περιοχή και 1-0.

Στο 5’ σουτ του Τσίλογλου άουτ.

Στο 13’ γυριστό σουτ του Τσίλογλου από την περιοχή μπλόκαρε ο τερματοφύλακας. Στο 15’ μπαλιά του Τσίλογλου, σουτ του Μπαρέττα και 2-0.

Στο 18’ σουτ του Λιόνη έπιασε ο τερματοφύλακας. Στο 21 σουτ του Μετάι, έδιωξαν αμυντικοί προ του Παπαϊωάννου σε κόρνερ.

Στο 39’ ωραία μπαλιά του Τσίλογλου, ο Μπαρέττας έκανε το σουτ πάνω από τον τερματοφύλακα για το 3-0.

Στο 52’ προσπάθεια του Σαμανίδη σε κόρνερ.

Στο 55’ σουτ του Λιόνη από την περιοχή για το 3-1.

Στο 60’ μπαλιά του Μπαρέττα, ο Καζαντζίδης σουτ στα σώματα.

Στο 63’ σέντρα του Καζαντζίδη, ο Παντελίδης με τον τερματοφύλακα δεν κατάφερε να πιάσει τη κεφαλιά και απομάκρυναν αμυντικοί.

Στο 77’ φάουλ του Χιονίδη από το ύψος της περιοχής,  σε κόρνερ.

Στο 81’ ο Παντελίδης μπήκε στην περιοχή έσπασε στον απερχόμενο Μπαρέττα που έπιασε σουτ άουτ. Στην αντεπίθεση σουτ του Χιονίδη δεν βρήκε στόχο.

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Παρχαρίδης, Τσακίρης, Χασιώτης (Δράμας).

ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ (Γ. Ιωαννίδης): Καγκελίδης, Καζαντζίδης, Κάμπατζης, Δαγκούλης (87’ Ορφανίδης), Μουσικάκης, Αποστόλου (91’ Λαζαρίδης), Κεφάλας, Καρλόπουλος, Αποστολίδης (58’ Παντελίδης), Τσίλογλου, Μπαρέττας.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ (Ν. Παπανώτας): Παπαθανασιου, Σκέμπης, Παπαϊωάννου (58’ Χάψας), Μπάρμπας, Κραγιόπουλος, Παπαδημητρίου (46’ Σαμανίδης), Φωτιάδης (75’ Σιώμος), Βόσδου, Χιονίδης, Λιόνης, Μετάι.