Ήττα – σοκ της Δόξας από την Καλαμαριά

 

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ
 
Ήττα – σοκ της Δόξας από την Καλαμαριά

 

Με μεγάλο νικητή του ντέρμπι τον Απόλλωνα Καλαμαριάς μέσα στην Δράμα με σκορ 2-4 επί της Δόξας, ολοκληρώθηκε η 10η αγωνιστική για το πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Γ Εθνικής κατηγορίας, ενώ με νίκες συνέχισαν Νέστος και Λαγκαδάς, με σκορ της ημέρας να γίνεται στην Χαλάστρα όπου ο Καμπανιακός νίκησε την Καρδία με το ευρύ 5-2. Όλα τα αποτελέσματα, η βαθμολογία, επόμενη αγωνιστική και οι πρώτοι σκόρερ, είναι:

 

10η Αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

 

Καμπανιακός   –           Α.Ο. Καρδίας                             5-2

Απόλλων Παραλιμνίου           –           Εορδαϊκός       2-2

Νέστος Χρυσούπολης  –   Δόξα Προσκυνητών    2-1

Δόξα Δράμας   –           Απόλλων Καλαμαριάς            2-4

ΦΑΣ Νάουσα  –           ΑΠΕ Λαγκαδά                                0-1

Α.Ε.Π. Βατόλακκου   –           Ορφέας Ξάνθης            0-2

Μακεδονικός Φούφα  –           Αλμωπός Αριδαίας     2-0

Ρεπό: Α.Ο. Καβάλα   

 

Η Βαθμολογία

 

ΟΜΑΔΕΣ

ΑΓ.

Ν

Ι

Η

ΤΕΡΜΑΤΑ

Β

Δόξα Δράμας

10

6

3

1

23

9

21

Απόλλων Καλαμαριάς

10

8

0

2

20

8

21

ΑΠΕ Λαγκαδά

* 9

6

1

2

12

8

19

Νέστος Χρυσούπολης

* 9

5

2

2

13

9

17

Ορφέας Ξάνθης

* 9

4

4

1

10

8

16

Καμπανιακός

* 9

4

1

4

12

12

13

Α.Ο. Καβάλα

* 9

2

5

2

16

11

11

Αλμωπός Αριδαίας

* 9

3

2

4

9

10

11

Μακεδονικός Φούφα

* 9

3

2

4

9

11

11

Απόλλων Παραλιμνίου

10

2

4

4

9

8

10

ΦΑΣ Νάουσα

* 9

2

4

3

9

10

10

Α.Ο. Καρδίας

10

1

6

3

8

13

9

Εορδαϊκός

10

1

4

5

11

19

7

Δόξα Προσκυνητών

* 9

1

2

6

5

16

5

Α.Ε.Π. Βατόλακκου

* 9

1

2

6

3

17

5

Με * φαίνονται οι ομάδες που τυχόν έχουν κάνει REPO

* Ο Απόλλων Καλαμαριάς έχει ένα μηδενισμό και –3 βαθμούς.

 

Η Επόμενη Αγωνιστική (04.12.16 – 3 μ.μ.)

 

Α.Ο. Καρδίας  –                           Εορδαϊκός                  

Δόξα Προσκυνητών    –           Καμπανιακός              

Απόλλων Καλαμαριάς            –   Απόλλων Παραλιμνίου                      

ΑΠΕ Λαγκαδά            –           Νέστος Χρυσούπολης                       

Ορφέας Ξάνθης           –           ΦΑΣ Νάουσα             

Αλμωπός Αριδαίας     –           Α.Ο. Καβάλα             

Μακεδονικός Φούφα  –           Α.Ε.Π. Βατόλακκου              

Ρεπό: Δόξα Δράμας

 

Οι πρώτοι σκόρερ

 

Πόποβιτς         Απόλλων Καλαμ.                   9

Ν’ Λουντούλου           Απόλλων Καλαμ.       7

Παβίσεβιτς      Α.Ο. Καβάλα                            7

Ιγκόρ   Δόξα Δράμας                                           5

Κουντουράς    Καμπανιακός                 5

Κωτσόπουλος ΦΑΣ Νάουσα                  5

Στεφανίδης Ν. ΑΠΕ Λαγκαδά            5

Δουμάνης        Δόξα Δράμας                4

Ίβιτς    Εορδαϊκός                                 4

Καρακατσάνης            ΑΠΕ Λαγκαδά            4

Κυβελίδης       Απόλλων Καλαμ.                     4

Παναγιωτόπουλος       Νέστος Χρυσούπολης            4

Πινδώνης        Δόξα Δράμας                            4

Αποστολίδης   Νέστος Χρυσούπολης            3

Βαλαβανόπουλος        Νέστος Χρυσούπολης            3

Βεργώνης        Απόλλων Καλαμ.                              3

Γαϊδαρτζής      Δόξα Δράμας                                     3

Ιότι      Δόξα Δράμας                                                    3