ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ 1 – 2

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ  1 – 2

Κτύπησε και πάλι ο Μαρκόπουλος

ΔΡΑΜΑ:

Με ήττα ολοκλήρωσε τις εμφανίσεις της μέσα στην έδρα της η Δόξα Δράμας, καθώς έχασε με σκορ 1-2 από το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος, απογοητεύοντας κύρια με την εμφάνιση της ομάδας και λιγότερο για το αποτέλεσμα, με δεδομένο ότι το παιχνίδι ήταν αδιάφορο για τους γηπεδούχους και με μικρό κίνητρο για τους Καβαλιώτες.

9’ Χλιαρό σουτ του Μουδούρογλου παρότι δεν ανησύχησε τον τερματοφύλακα Παπαδόπουλο κατέληξε ελάχιστα άουτ.

13’ Ο Στόικος ανατρέπει μέσα στην περιοχή τον Λάζαρο Μουρατίδη και ο διαιτητής Κουναλάκης δείχνει το σημείο του πέναλτι όπου ο Μαρκόπουλος που το εκτέλεσε σούταρε στην αντίθετη πλευρά από αυτή που έπεσε ο Καράδαης και έτσι άνοιξε το σκορ σε 0-1.

19’ Κόρνερ για το Βυζάντιο από δεξιά και ο Κουμπρόγλου βρίσκει τον Μουρατίδη μέσα στην περιοχή που πιάνει κεφαλιά η οποία φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Καράδαη.

22’ Ο Μουρατίδης μέσα από την περιοχή και από καλή θέση σουτάρει άουτ.

24’ Ο Μουδούρογλου ανταποδίδει την χαμένη ευκαιρία σχεδόν υπό τις ίδιες προϋποθέσεις.

34’ Σουτ του Τσίλογλου από δεξιά λίγο άουτ.

36’ Καλό σουτ του Τσίλογλου από το ύψος της περιοχής αναγκάζει τον Καράδαη να διώξει με τις γροθιές.

48′ Κεφαλιά πάσα του Μουδούρογλου στον Αθανασιάδη και καλό σουτ του τελευταίου άουτ.

49′ Φάση διαρκείας στην μικρή περιοχή του Παπαδόπουλου και αρχικά ο Αθανασιάδης στοχεύει το δεξί δοκάρι του, η μπάλα φτάνει στον Στόικο που σουτάρει για να αποκρούσει ο Παπαδόπουλος και η μπάλα να φτάσει ξανά στον Στόικο που στην τρίτη προσπάθεια …είναι η φαρμακερή γιατί στέλνει την μπάλα στα δίχτυα πετυχαίνοντας την ισοφάριση, 1-1.

53’ Καλό σουτ του Ντουτσαρίδη από το ύψος της περιοχής και αριστερά αναγκάζει τον Παπαδόπουλο να αποκρούσει με υπερένταση.

65′ Κόκκινη για τον Ντουτσαρίδη με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ενώ στην ίδια φάση κίτρινη πήραν οι Καρλόπουλος και Μουρατίδης.

76′ Κόκκινη και στον Αποστόλου που σταματάει με σκληρό φάουλ τον Αθανασιάδη ο οποίος πήγε να φύγει στην αντεπίθεση.

84’ Ο Κουναλάκης δεν καταλογίζει χέρι του Φωτόπουλου Χ. μέσα στην περιοχή του Βυζαντίου όταν χτύπησε η μπάλα πάνω του από το σουτ του Μουδούρογλου.

88′ Αντεπίθεση των φιλοξενούμενων και ο Τσιλογλου μέσα στην περιοχή του Καράδαη σπάει την μπάλα στον Μαρκόπουλο που με σουτ διαμορφώνει το 1-2.

89′ Η Δόξα προσπαθεί να απαντήσει με σουτ του Στόικου έξω από την περιοχή που μπλοκάρισε ο Παπαδόπουλος.

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Κουναλάκης, Κούλα (Ξάνθης), Καραΐσκος (Έβρου).

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Ανδ. Παντζιαράς): Καράδαης, Λάσπατζης, Παπαζούδης, Χαριτωνίδης, Πετρόπουλος (80’ Πετρόπουλος), Ντουτσαρίδης, Περσίδης (46’ Κυριακίδης), Χαριτίδης (46’ Γεωργιάδης), Στόικος, Μουδούρογλου, Αθανασιάδης.

ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ (Δ. Μαγκαφίνης): Παπαδόπουλος, Δαγκούλης, Αγτζίδης (62’ Ταχματζίδης), Μουσικάκης, Αποστόλου, Κεφαλάς, Καρλόπουλος, Μουρατίδης (77’ Φωτόπουλος Χ.), Μαρκόπουλος, Τσίλογλου (89’ Καζαντζίδης), Κουμπρόγλου.