Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ
Διπλό το Άβατο, ντόρτια ο Πανδραμ

Με μεγάλο νικητή τον Άρη Αβάτου που έκανε το 4Χ4 και την νίκη του Πανδραμαϊκού μέσα στην Ξάνθη, συνεχίστηκε το πρωτάθλημα στον 1ο όμιλο της Γ Εθνικής κατηγορίας. Όλα τα αποτελέσματα, η βαθμολογία, η επόμενη αγωνιστική και οι πρώτοι σκόρερ, είναι:

Τα αποτελέσματα

4η Αγωνιστική

Γ.Σ. Αλεξανδρούπ.          –              Θερμαϊκός Θέρμης         2-1

21’ Καρακασίδης, 74’ Πατσιώρας Κ. – 64’ Βενιζέλος

Νέστος Χρυσούπ.            –              Μ. Αλ. Ορφανίου            1-0

35’ Γκατζολάρι

Δόξα Δράμας    –       Άρης Αβάτου     0-1

81’ Γκαρατλίδης

Αναγ. Πλαγιάς  –              Απόλλων Παραλ.             1-2

69’ Παντελιάδης – 10’ Γεωργιάδης, 12’ Θεοδωρίδης

Ορφέας Ξάνθης       –        Πανδραμαϊκός 0-4

22’, 47’ Μπερούκας, 45+2’ Τζελίδης, 75’ Παυλίδης Γ.

Θερμαϊκός Θέρμης         –              Μ. Αλ. Ορφανίου

Άρης Αβάτου     –              Γ.Σ. Αλεξανδρούπ.

Απόλλων Παραλ.             –              Νέστος Χρυσούπ.

Τζελίδης               Πανδραμαϊκός 2

Αυτογκόλ: Βοσκόπουλος (Αγρ. Αστέρας). Μπάμπουρας (Νέστς Χρυς.)

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ 0-1

Πρώτη εντός ήττα των «Μαυραετών»

Μετά από μία μέτρια εμφάνιση, η Δόξα Δράμας γνώρισε την πρώτη της ήττα και μάλιστα εντός έδρας από τον πρωτοπόρο και χωρίς απώλειες Άρη Αβάτου με σκορ 0-1. Μένοντας ακόμη πιο μακριά από τις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας,

Στο 76΄ο Τάσιος αποβάλλεται με 2η κίτρινη κάρτα. Στο 81’ στην πρώτη επίθεση των φιλοξενούμενων μετά την αποβολή του Τάσιος πετυχαίνουν το 0-1 με τον Γκαρατλίδη και μετά από αδράνεια της άμυνας. Στο 88’ από σέντρα του Κόντου, ο Πετρίδης πιάνει κεφαλιά που όμως φεύγει λίγο άουτ. Στι 90+5’ σουτ του Τζανουλίνου καταλήγει και αυτό άουτ.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Κόκκινος (Χαλκιδικής),  Γούτας-Κίκας (Χαλκιδικής

ΔΟΞΑΣ ΔΡΑΜΑΣ (Σπ. Φιλίππου): Συλλέκτης , Τάσιος. Ιορδανίδης, Ογκενερόμπου, Γιαννούσης, Τζανουλίνος, Μπαρέτας (70’ Πετρίδης), Παπαϊωάννου, Κυριακίδης (57’ Χατζηκυριάκου), Ρούτσης (46’ Οικονομίδης), Μπράουν (46’ Κόντος).

ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ (Κ. Μπεδραλής): Νταφόπουλος, Παναγιωτίδης(79’ Κοντογιαννίδης), Λεωντσάκος, Τενεκές, Κουτσούμπας, Φούντας, Σαρηγιαννίδης, Κωσταρέλης (46’ Γκαρατλίδης), Μελισσόπουλος (63’ Ψεμματάς), Βαφειάδης (90+4’ Ευαγγέλου), Παπαδόπουλος(63’ Χασάν Ογλου).

ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ – ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ 0 -4

Ντόρτια για τον Πανδράμ στην Ξάνθη

Παίζοντας αποφασιστικά κα πού δυνατά από το πρώτο λεπτό της συνάντησης ο Πανδραμαϊκός σκόρπισε τον Ορφέα Ξάνθης με σκορ 0-4, από τον οποίο είχε χάσει την κορυφή στο περσινό πρωτάθλημα.

Στο πρώτο ημίχρονο το σκορ ήταν 0-2, μετά από τέρματα των Μπερούκα στο 22’  και με τον Τζελίδη στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων. Δυνατό και το ξεκίνημα για του Δραμινούς στην επανάληψη, όταν στο 47΄ο Μπερούκας έκανε το 0-3 και το σκορ έκλεισε στο 75΄ Γ. Παυλίδης. Πλέον ο Πανδραμαϊκός θα ετοιμαστεί για το ντέρμπι τον Νομού κόντρα στην Δόξα την επόμενη Κυριακή

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Στρατούδης (Έβρου), Γκιόσι (Θράκης)-Τερζόπουλος (Έβρου)

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ(Μπ. Καζεπίδης): Κιουμουρτζής, Κεχαγιάς, Καζαντζίδης, Αϊβάζης, Τζελίδης, Αχαλινόπουλος, Πινδώνης, Παυλίδης Γ., Μπελμάνι, Μπερούκας, Τουμανίδης. Στον πάγκο κάθησαν οι: Κονταξής, Σωτηράκης, Κόφφας, Μπαμπαλής, Τουλκέρης, Ζηλιαχώβαλης, Γρηγοριάδης, Παυλίδης Π,, Γιαννόπουλος.