Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ
Μόνος πρώτος ο Άρης Αβάτου

Με αρκετά ενδιαφέροντα παιχνίδια και τον Άρης Αβάτου να μένει μόνος πρώτος στον πίνακα με τρεις στις τρεις νίκες, ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Γ Εθνικής κατηγορία. Ισοπαλίες  για Πανδραμαϊκό και Δόξα Δράμα, με όλα τα αποτελέσματα, την βαθμολογία, την επόμενη αγωνιστική και τους πρ΄τος σκόρερ να έχουν ως εξής:

Τα αποτελέσματα

3η Αγωνιστική

Θερμαϊκός Θέρμης   –           Νέστος Χρυσούπ.    2-0

7’ Κράββαρης, 88’ Πασιαρδής

Γ.Σ. Αλεξανδρούπ.   –           Δόξα Δράμας            1-1

57’ Πατσιώρας Κ. πεν.   – 47’ Τζανουλίνος

Μ. Αλ. Ορφανίου      –           Αναγ. Πλαγιάς           2-0

47’ Τσολακίδης, 84’ Σαλπιγγίδης

Άρης Αβάτου            –           Ορφέας Ξάνθης        3-0

2’ Φούντας, 84’ μελισσόπουλος Ρ., 86’ Γκέκας

Απόλλων Παραλ.     –           Αγρ. Αστέρας            1-2

24’ Γεωργιάδης πεν.      – 26’, 61’ Μελισσόπουλος Α,

Πανδραμαϊκός           –           Εθνικός Σοχού          1-1

90+5’ Πινδώνης – 20’ Αμαραντίδης

Δόξα Δράμας           –         Άρης Αβάτου

Αναγ. Πλαγιάς           –         Απόλλων Παραλ.

Ταχματζίδης  Εθνικός Σοχού          2

Αυτογκόλ: Βοσκόπουλος (Αγρ. Αστέρας). Μπάμπουρας (Νέστς Χρυς.)

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ 1 – 1

Έσωσε την παρτίδα στις καθυστερήσεις

Ένα απρόσμενο παιχνίδι περίμενε τον Πανδραμαϊκό το απόγευμα της Κυριακής, όταν αντιμετώσε τον ανταγωνιστικό Εθνικό Σοχού, παραχωρώντας ισοπαλία με σκορ 1-1, ισοφαρίζοντας μάλιστα στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με σουτ του Σάκη Πινδώνη, οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί στο 20’ με τον Αμαραντίδη.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Σαφούρης, Κρυωνάς, Χολάνης (Σερρών)

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ ( Μπ. Καζεπίδης): Κιουμουρτζής, Κεχαγιάς (63’ Τζελίδης), Κονταξής (78’  Παυλίδης Π,), Αϊβάζης, Καζαντζίδης, Τουμανίδης, Αχαλινόπουλος, Πινδώνης, Παυλίδης Γ., Γρηγοριάδης (46’ Μπελμάνι), Μπερούκας

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ( Γ Τσουκαλίδης): Καραβελίδης, Δημητρακούδης, Μπατσάρας, Αντωνιάδης (69’Στεφανίδης), Βασιλόπουλος, Νικολίτσας, Ελέζι (84’ Τσανί), Καραμπατάκης (84’ Ανδρεάδης), Ταχματζίδης, Αμαραντίδης (69’ Παβλιάκης), Στασινόπουλος

Γ,Σ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 1 – 1

Κράτησε το αήττητο

Ένα αρκετά ενδιαφέρον παιχνίδι έγινε στην Αλεξανδρούπολη όπυ η τοπική ομάδα παραχώσε ισοπαλία στην Δόξα Δράμα με σκορ 1-1 και τους Δραμινούς να μένουν αήττητοι μετά από τρία παιχνίδια, αλλά μένοντας πολύ πίσα στην Βαθμολογία. Οι «Μαυραετοί» προηγήθηκαν στο σκορ στο 47’ με τον Τζανουλίνο και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 57’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κ. Πιτσιώρα.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ.  Μυλοπούλου, Καρασαββαΐδης, Ζαχαριάς (Καβάλας)

Γ.Σ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Ζ. Σταΐνοβιτς): Παπαδόπουλος, Σιώπης, Στοϊνοβιτς Χρ., Παπαγεωργίου, Γκαϊτατζής, Πατσιώρας Κ., Πατσιώρας Αγγ.(67’ Δουρουγιδένης), Μαλτέζος (67’ Σιδηρόπουλος), Ρουμπιές, Στοϊνοβιτς Αθ (87’ Γεωργαντζόπουλος)., Καρακασίδης.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Σπ, Φιλίππου): Κολιοφούκας, Ιορδανίδης, Πετρίδης, Χατζηκούρτης (69’ Μπράουν), Γιαννούσης, Τζανουλίνος, Παπαϊωάννου, Στάικος (79’ Κόντος), Χατζηκυριάκου (69’ Μπακί), Τάσιος (46’ Θεοδοσιάδης) , Κυριακιδης (46’ Μπαρέτας).