Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ …..Μόνο εξ αναβολής

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ

Μόνο εξ αναβολής

Με δύο εξ αναβολής παιχνίδια συνεχίστηκε το απόγευμα του Σαββάτου η αγωνιστική δράση στον 1ο όμιλο της Γ Εθνικ΄ξς κατηγορίας. Έτσι είχαμε:

ΘEΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ – ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ 1 – 0

Στην Θέρμη ο τοπικός Θερμαϊκός νίκησε με 1-0 τον Αρη Αβάτου, στον εξ αναβολής αγώνα της 17ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ (1-0) στο 7’, όταν ο Αλωπούδης έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Κυριακίδης με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Νταφόπουλου. Το 1-0 το διαχειρίστηκαν σωστά και έφτασαν σε μια σημαντική νίκη, φτάνοντας τους 26 βαθμούς (4η θέση), ενώ από την άλλη ο Αρης έμεινε στους 27 (2η θέση).

ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ (Μπούρκας-Δούμας): Παναγιωτίδης, Αγγελίδης, Στοϊνοβιτς, Μουτζούρης, Σιούτας, Αναστασιάδης, Θεοδωρίδης, Τρόκας, Θεοδωρίδης, Κυριακίδης, Αλωπούδης, Μπαλικτσής.

ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ (Μπερδελης): Νταφόπουλος, Παναγιωτίδης, Ψεματάς, Τενεκές, Κουτσούμπας, Φούντας, Κωσταρέλης, Κοντογιαννίδης, Γκέκας, Παπαδόπουλος, Κοτόπουλος.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ – ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 1 – 1

Πολύτιμη εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) στο γήπεδο του Σοχού, απέναντι στον τοπικό Εθνικό απέσπασε ο Νέστος

Χρυσούπολης, σε εξ’ αναβολής αναμέτρηση για τη 17η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής.

Η ομάδα της Χρυσούπολης άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με εύστοχο πέναλτι του Γρηγόρη Παπαδόπουλου, ωστόσο η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση, ισοφαρίζοντας τρία λεπτά αργότερα με τον Αμαραντίδη, σκορ το οποίο παρέμεινε μέχρι και το τελικό σφύριγμα.