Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ
Ξέφυγε κι άλλο ο Αγροτικός Αστέρας

Με το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής, συνεχίστηκε το πρωτάθλημα στον 1ο όμιλο της Γ Εθνικής κατηγορίας, όπου ο Αγροτικός Αστέρας νίκησε μέσα στο Οφρύνιο τον τοπικό Μ. Αλέξανδρο Ορφανίου και σε συνδυασμό μ τις ισοπαλίες  που παραχώρησαν Πανδραμαϊκός και Άρης Αβάτου, ξέφυγε στους έξι βαθμούς. Όλα τα αποτελέσματα, η βαθμολογία, η επόμενη αγωνιστική και οι πρώτοι σκόρερ, είναι:

Νέστος Χρυσούπ.    –           Θερμαϊκός Θέρμης

Δόξα Δράμας            –           Γ.Σ. Αλεξανδρούπ.

Αναγ. Πλαγιάς           –         Μ. Αλ. Ορφανίου

Ορφέας Ξάνθης        –           Άρης Αβάτου

Αγρ. Αστέρας            –           Απόλλων Παραλ.

Στασινόπουλος        Εθνικός Σοχού          3

Αυτογκόλ: Βοσκόπουλος (Αγρ. Αστέρας), Μπάμπουρας (Νέστος Χρυς.), Ονιεκούρου (Μ.Αλεξ. Ορφανίου), Πολυζάς (Αναγ. Πλαγιάς).

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 0 – 0

Τον πλήγωσε πάλι το χαμένο πέναλτι

Ακόμη μία λυκή ισοπαλία παραχώρησε ο Πανδραμαϊκός, αυτή την φορά με αντίπαλο τον Απόλλωνα Παραλιμνίου και μάλιστα χάνοντας για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι πέναλτι. Πλέον η προσπάθεια γίνεται ακόμη πιο δύσκολη, καθώς απομακρύνθηκε στους έξι βαθμούς από τον Αγροτικό Αστέρα που νίκησε μέσα στο Οφρύνιο.

27’ Κερδίζει πέναλτι ο Πανδραμαϊκός, το εκτελεί ο Πινδώνης για να αποκρούσει ο Σαββίδης.

41’ Ο Τσομαχασβίλι από ευνοϊκή αστοχεί στο σουτ που έκανε.

60’ Από καλή θέση ο Λιάρας χάνει την ευκαιρία

65’ Ο Καρυοφύλλης πετυχαίνει τέρμα, αλλά σημειώνεται σε θέση οφ σάιτ.

87’ Σουτ από τον Θεοδωρίδη, η μπάλα άουτ.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ.  Φουστανάς, Αγγελόπουλος-Κωνσταντινίδης (Μακεδονίας)

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ (Μπ. Καζεπίδης): Κιουμουρτζής, Ρεβυθόπουλος, Κονταξής, Αϊβάζης, Τζελίδης, Αχαλινόπουλος (86’ Καπουσούζης), Πινδώνης, Παυλίδης Γ. (70’ Γιαννόπουλος), Άντριτς (46’ Ζηλιαχώβαλης), Μπερούκας, Τουμανίδης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛ. (Ν. Καραμπετάκης): Σαββίδης, Τσομαχασβίλι, Θεοδωρίδης, Πιτσόλης, Γκούμας, Καρυοφύλλης, Ελέζι (91’ Σερβές), Παπαδόπουλος Γ., Παπαδόπουλος Ι., Λιάρας, Τζαμπέγια

ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 0 – 0

Καλός και ένας βαθμός

Μια καλή ευκαιρία να πάρει το τρίποντο έχασε η Δόξα Δράμας μέσα στην Θέρμη, αποσπώντας όμως τον βαθμό της ισοπαλίας από τον τοπικό Θερμαϊκό, που μπορεί να θεωρηθεί πολύτιμος στην προσπάθεια που κάνει για να αποφύγει την ζώνη του υποβιβασμού.

15’ Σέντρα από τον Δ. Κυριακίδη, ανατροπή του Ιορδανίδη από τον Μουτζούρη, το πέναλτι εκτελεί ο Τζανουλίνος και αποκρούει σε κόρνερ ο Παναγιωτίδης.

25’ Σουτ από τον Διαμαντίδη εκτός περιοχής, μπλοκάρει άνετα ο Κολιοφούκας.

43’ Από εκτέλεση κόρνερ, ο Κατσαμάγκας δεν μπορεί να νικήσει τον Παναγιωτίδη.

70’ Κεφαλιά από τον Θεοδωρίδη, η μπάλα πάνω από το δοκάρι του Κολιοφούκα.

75’ Ατομική προσπάθεια του Μουδούρογλου, αποκρούει ο Παναγιωτιδης.

85’ Δυνατό σουτ από τον Τρόκα Αποκρούει ο Κολιοφούκας.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Δημητριάδης, Κούρας-Χρυσαΐδης (Χαλκιδικής)

ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ ( Μπούρκας-Δούμας): Παναγιωτίδης, Τρόκας, Ράζα, Μουτζούρης, Σιούτας, Αναστασιάδης (80’ Καρέας), Αλωπούδης, Κυριακίδης, Μπαλικτσής, Διαμαντίδης(63΄Πουρνάρας), Θεοδωρίδης (84’ Κράββαρης).

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Σπ. Φιλίππου): Κολιοφούκας, Παπαϊωάννου, Γιαννούσης, Θεοδοσιάδης, Τάσιος, Τζανουυλίνος, Στάικος (74΄Μπαρέττας), Οικονομίδης,  Κυριακίδης Σαβ, Κυριακίδης Δημ.(59’ Ρούτσης), Κατσαμάγκας (59’ Μουδούρογλου).