Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ Ορφέας και Αετός στην κορυφή

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ

Ορφέας και Αετός στην κορυφή

Με τρία παιχνίδια να αναβάλλονται λόγω κοροναϊού, διεξήχθηκε η 4η αγωνιστική στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Γ Εθνικής κατηγορία. Τη νίκη της ημέρας πέτυχε ο Πανδραμαϊκός επικρατώντας του Ηρακλή Αμπελοκήπων με 1-0, ενώ στην κορυφή ισοβαθμούν ο Ορφέας Ξάνθης και ο Αετός Οφρυνίου που νίκησαν σε Διδυμότειχο και Ν. Σιδηροχωρίου αντίστοιχα. Όλα τα αποτελέσματα, η βαθμολογία, η επόμενη αγωνιστική και οι πρώτοι σκόρερ, έχουν ως εξής:

Τα αποτελέσματα

4η Αγωνιστική

Νέστος Χρυσούπ.            –              Απόλλων Παραλ. (Αναβλήθηκε)

Δόξα Ν. Σιδηροχ.             –              Αετός Οφρυνίου              1-3

84’ Βάσκος – 12’+52’+62’ πεν. Μπαρέττας

Ένωση Αλεξαν. –              Αναγ. Θαλασσιάς            1-0

84’ Πεταλωτής

Άρης Αβάτου     –              Α.Ε. Αμπελοκήπων (Αναβλήθηκε)

Πανδραμαϊκός –              Ηρακλής Αμπελοκ.          1-0

39’ Μουδούρογλου

Α.Ε. Διδυμοτείχου           –              Ορφέας Ξάνθης               1-2

62’ Σαραντίδης – 55’ Τανζού, 61 Ν. Μελισσόπουλος

Μ.Αλέξ. Ορφανίου         –              Εθνικός Σοχού   2-1

62’πεν. Σιάκκας, 65’ πεν. Λόλι – 85’ Ιωαννίδης

Α.Ε. Ευόσμου     –              Ελπίδα Σαπών (Αναβλήθηκε)

Απόλλων Παραλ.             –              Αετός Οφρυνίου

Αναγ. Θαλασσιάς            –              Νέστος Χρυσούπ.

Α.Ε. Αμπελοκήπων          –              Δόξα Ν. Σιδηροχ.

Ηρακλής Αμπελοκ.          –              Ένωση Αλεξαν.

Οι Δραμινοί είχαν το ρόπαλο

Στο πιο σημαντικό παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής ο Πανδραμαϊκός αντιμετώπισε στην έδρα του, χωρίς φιλάθλους, τον φιόδοξο Ηρακλή Αμπελοκήπων – Θες\νίκης, επί τπου οποίου επικράτησε μα σκορ 1-0 πραγματοποιώντας μία πολύ καλή εμφάνιση σε αντίθεση με τους Φιλοξενούμενους που δεν είχαν την απόδοση για να προβληματίσουν του Δραμινούς. Ήταν η 3η συνεχόμενη νίκη του Πανδραμαϊκού που το φέρνβει στην 2η θέση της βαθμολογίας,

8’ ανάποδο ψαλίδι από τον Μουδούρογλου, αποκρούει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Ηρακλή.

39’ Ωραία σέντρα από τον Αναστασιάδη ο Μουδούρογλου με εναέριο σουτ κάνει το 1-0.

51’ Σουτ από τον Μουδούρογλου μέσα από την περιοχή αποκρούει ο τερματοφύλακας σε κόρνερ.

52’ Από την εκτέλεση του κόρνερ ο Αναστασιάδης πιάνει το σουτ που αποκρούεται και πάλι σε κόρνερ.

83’ Αποβάλλεται με 2η κίτρινη κάρτα ο Φυντανίδης.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Τακίδης (Κιλκίς), Σάββας, Αναστασιάδης (Σερρών)

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ (Μπ. Καζεπίδης): Κουμιουρτζής.Κεχαγιάς, Κονταξής. Αϊβάζης,(88’ Τσάκωνας), Κωνσταντάρας, Πατένταλης, Αναστασιάδης (88’ Ζηλιαχωβάλης), Θεοδωρίδης, Μουδούρογλου, Μπελμάνι(68’ Διαμαντίδης), Μπερούκας (77’ Αχαλινόπουλος).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ (Γ. Ακριτόπουλος): Αθανασίου, Φυτανίδης, Παναγιωτίδης (46΄ Μετάι), Κανακούδης, Καθάριος (58΄ Εμμανουηλίδης), Ματθαίου (49΄Μάντικας), Παπαδημητρίου (62΄ Ιορδανίδης), Πουρτουλίδης, Χατζής (46΄Μαγκούτης), Πιπερτζής, Τσίτας.