Γ ΕΘΝΙΚΗΕπικαιρότητα

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ
Πρώτη ήττα του Άρη Αβάτου, ισόπαλο το Δραμινό  ντέρμπι

Με μεγάλο χαμένο τον Άρη Αβάτου που υπέστη την πρώτη του ήττα από την Αλεξανδρούπολη και το Δραμινό ντέρμπι να μένει στην λευκή ισοπαλία, ολοκληρώθηκε η 5η αγωνιστική στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Γ Εθνικής κατηγορίας, Όλα τα αποτελέσματα η βαθμολογία, η επόμενη αγωνιστική και οι πρώτοι σκόρερ, έιναι:

Τα αποτελέσματα

5η Αγωνιστική

Θερμαϊκός Θέρμης         –              Μ. Αλ. Ορφανίου            3-0

15’ Σιούτας, 76’ Πασιαρδής, 85’ Αγγελίδης

Άρης Αβάτου     –              Γ.Σ. Αλεξανδρούπ.          1-2

2’ Σαρηγιαννίδης – 16’ Πατσιώρας Κ., 45+2’ Πατσιώρας Α.

Απόλλων Παραλ.             –              Νέστος Χρυσούπ.            3-0

23’ Γεωργιάδης, 26’ Καρυοφίλλης, 78’ Σερβές

Πανδραμαϊκός –              Δόξα Δράμας    0-0

Εθνικός Σοχού   –              Αναγ. Πλαγιάς  2-0

39’ Στασινόπουλος, 81’ Θεοδωρίδης

Αγροτικός Αστέρας – Ορφέας Puma Ξάνθης 4 – 1

1’ Καλλίδης, 14’ Καθάριος, 20’ Ευθυμιάδης, 37’ Κατσιάκης – 57’ τορομανίδης

Άρης Αβάτου     –              Θερμαϊκός Θέρμης

Μ. Αλ. Ορφανίου            –              Απόλλων Παραλ.

Τορομανίδης     Ορφέας Ξάνθης               2

Αυτογκόλ: Βοσκόπουλος (Αγρ. Αστέρας). Μπάμπουρας (Νέστς Χρυς.)

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 0 – 0

Ο Κολιοφούκας σταμάτησε του «ερυθρόλευκους»

Χωρίς νικητή και με το σκορ να μένει στο στείρο 0-0, χάρι στον τερματοφύλακα των «μαυραετών» Κολιοφούκα, ολοκληρώθηκε το Δραμινό ντέρμπι, ανάμεσα στον Πανδραμαϊκό και την Δόξα Δράμας, κάτι που αδικεί τους τυπικά γηπεδούχους στο γήπεδο του Ξηροπόταμου. Πολλές οι επιθετικές ενέργειες των «ερυθρόλευκων» οι οποίοι επικράτησαν  πλήρως σ΄ όλη την διάρκεια του αγώνα Έχοντας μάλιστα και δύο δοκάρια. Από την άλλη πλευρά οι φιλοξενούμενοι δεν έπεισαν με την απόδοσή τους έχοντας σαν κορυφαίο τον Τερμετοφύλακά τους Κολιοφούκα.

4’ Καλό σουτ του Μπράουμ, μπλοκάρει ο κιουμουρτζής

14’ Από σέντρα-σουτ του Καζαντζίδη, κόντρα στον Χατζηκούρτη, η μπάλα αποκρούεται από το δοκάρι του Κολιοφούκα, χωρίς συνέχεια.

39’ Ατομική ενέργεια του Μπελμάνι, κόρνερ, το οποίο εκτελείται και ο Μπερούκας με σουτ δεν μπορεί να σκοράρει.

40’ Σουτ από τομν Πινδώνη η μπάλα λίγο άουτ.

48΄Σουτ από τον Μπερούκα , η μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Πινδώνης νέο σουτ για να αποκρούσει ο Κολιοφούκας σωτήρια.

50’ Νέα ευκαιρία για τον Πανδραμαϊκό από  σουτ του Μπερούκα που αποκρούει και πάλι ο Κολιοφούκας.

61’ κεφαλιά από τον Καζαντζίδη αστοχεί.

66’ Πάλι ο Κολιοφούκας προλαβαίνει τον Αχαλινόπουλο.

78’ Γυριστό σουτ από τον Μπερούκα, διώχνει σε κόρνερ ο Κολιοφούκας.

79’ Από το κόρνερ, ο Γιαννόπουλος το σουτ και πάλι ο Κολιοφούκας κρατάει ανέπαφη την εστία του.

89’ Άστοχο σουτ από τον Θεοδοσιάδη.

90+3’ Σουτ από τον Μπελμάνι, μπλοκάρει για ακόμη μία φορά ο Κολιοφούκας.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Σταφυλάς, Κατσαντούρας (Μακεδονίας)-Κολιπέτρος (Έβρου)

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ 9 Μπ. Καζεπίδης): Κιουμουρτζής, Καζαντζίδης, Κονταξής (72’ Κεχαγιάς), Αϊβάζης, Τουμανίδης, Τζελίδης, Αχαλινόπουλος, Πινδώνης, Παυλίδης Γ.(72’ Γιαννόπουλος) , Μπελμάνι, Μπερούκας.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Σπ. Φιλίππου): Κολιοφούκας, Χατζηκούρτης, Ογκενερόμπου, Γιαννούσης, Τζανουλίνος (72’ Ιορδανίδης), Παπαϊωάννου, Πετρίδης (79’ Στόϊκος), Θεοδοσιάδης, Κόντος, Μπράουν (69’ Οικονομίδης), Ρούτσης.