Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ
Στραβοπάτησε ο Πανδράμ, διπλό οι «Μαυραετοί»

Μπορεί να κράτησε το αήττητο ο Πανδραμαϊκός, αλλά μένοντας στην ισοπαλία με το Ορφάνι υποχώρησε στην βαθμολογία, ενώ η Δόξα Δράμα επέστρεψε στις νίκες μετά από καιρό. Έτσι ο Αγροτικός Αστέρας αποσπάστηκε στην κορυφή και δεύτερος πέρασε ο Άρρης Αβάτου. Όλα τα αποτελέσματα, η βαθμολογία, η επόμενη αγωνιστική και οι πρώτοι σκόρερ, είναι:

Άρης Αβάτου            –           Εθνικός Σοχού

Πανδραμαϊκός           –           Απόλλων Παραλ.

Στασινόπουλος        Εθνικός Σοχού          3

Αυτογκόλ: Βοσκόπουλος (Αγρ. Αστέρας), Μπάμπουρας (Νέστος Χρυς.), Ονιεκούρου (Μ.Αλεξ. Ορφανίου), Πολυζάς (Αναγ. Πλαγιάς).

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ – Μ. ΑΛΕΞ. ΟΡΦΑΝΙΟΥ 1 -1

¨ενας Νομικός τον Σταμάτησε

Ακόμη μία απώλεια βαθμών υπέστη το απόγευμα της Κυριακής ο Πανδραμαϊκός, παραχωρώντας ισοπαλία με σκορ 1-1, χάνοντας και πέναλτι με τον Μπερούκα και έχοντας απέναντί του ένα πολύ καλό τερματοφύλακα τον Νομικό που τον σταμάτησε πολλές φορές. Μετά την απώλεια αυτή ο Πανδραμαϊκός υποχώρησε στην 3η θέση του βαμολογικού πίνακα.

2’ Ο  Αχαλινόπουλος το σουτ, η μπάλα στην αγκαλιά του Νομικού.

24΄Διπλή ευκαιρία για του γηπεδούχους, πρώτο σουτ του Παυλίδη Γ. αποκρούει ο νομικός, νέο σουτ του Τουμανίδη καταλήγει άουτ.

32΄Νέα ευκαιρία από σουτ του Παυλίδη Γ., πάνω στον Νομικό, νέο σουτ του Αχαλινόπουλου φεύγει άουτ.

41’ Μπάσιμο από τον Μπερούκα, κόβεται από τον Αραμπατζή.

61’ Εκτέλεση φάουλ για τους Δραμινούς και ο Μπερούκας κάνει το 1-0.

64΄Με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ ο Σαλπιγγίδης κάνει το 1-1.

68’ Ανατροπή του Παυλίδη Γ., το πέναλτι εκτελεί ο Μπερούκας, αλλά ο Νομικός το αποκρούει.

74΄Σουτ από τον Βαλαβανόπουλο, λίγο άουτ.

78’ Δυνατό σουτ από τον Πινδώνη σωτήρια αποκρούει ο Νομικός.

80’ Κεφαλιά από τον Παυλίδη Γ., πάλι μπλοκάρει ο Νομικός.

87’ Διπλή ευκαιρία για τον Πανδραμαϊκό με ΠαυλίδηΓ. Και Μπερούκα.

89’ Δυνατό σουτ από τον Μπελμάνι λίγο άουτ.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Δρακίδης, Κεχαγιά Ομέρ,  Σπάρταλης ( ΕΠΣ Ξάνθης)

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ (Μπ. Καζεπίδης): Κιουμουρτζής, Ρεβυθόπουλος (73΄Κονταξής), Κεχαγιάς, Αϊβάζης, Τουμανίδης, Αχαλινόπουλος (63’ Μπελμάνι), Τζελίδης, Πινδώνης, Ζηλιαχώβαλης (63΄Άντριτς), Παυλίδης Γ., Μπερούκας.

Μ. ΑΛΕΞ. ΟΡΦΑΝΙΟΥ (Δ. Μαγκαφίνης): Νομικός, Κακουλίδης, Τσακιρίδης (65’ Αναστασιάδης), Τουρσανίδης, Τραχανάς, Omasere (74’ Παπαδόπουλος), Αραμπατζής, Φουστέρης (90+3’ Πέτκος), Βαλαβανόπουλος, Πιπερτζής (90+3’ Γιάννα), Σαλπιγγίδης

ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 0 -3

Επιτέλους διπλό

Παίζοντας καλύτερα σ’ όλη την διάρκεια του αγώνα και έχοντας φύλακα άγγελο στα γκολπόστ τον Κολιοφούκα και παρά το ότι αγωνίστηκε στην επανάληψη μα 10 πάικτες, έφθασε σε άντη νίκη μέσα στην Ξάνθη με σκορ 0-3.

Ο αγώνας

3’ Σέντρα από τον Κόντο, ο Κατσαμάγκας με κεφαλιά κάνει το 0-1.

42’ Από πάα του Τζανουλίνου, ο Μπαρέττας φεύγει μόνος και με πλασέ κάνει το 0-2.

50’ Τρεις ενέργειες των γηπεδούχων τους σταματάει ο Κολιοφούκας.

55’ Σουτ του Κουκουρίγκου, πάλι ο Κολιοφούκας λέει όχι.

65’ Αποβάλλεται με 2η κίτρινη κάρτα ο Παπαϊωάννου.

67’ Μόνος ο Μπαρέττας κόβεται σε κόρνερ.

86’ Φάουλ με τον Κατρανίτσα, η κεφαλιά από τον Κουκουρίγκο μπλοκάρεται και πάλι από τον Κολιοφούκα.

88’ Ο Μουδούρογλου με σουτ κάνει το 0-3.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Στρατούδης, Κολιπέτρος , Νούσσιας (ΕΠΣ Έβρου)

ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ (Μπ. Χατζημεστής): Γιουργούσης, Κριεζής, Κατρανίτσας, Καλαϊτζόπουλος (74’ Σουκρίογλου),Παπαστεφάνου, Μαυρόπουλος, Γκασιμπαγιαζίδης, Ιωαννίδης, Μελισσόπουλος, Κουκουρίγκος, Πασχαλάκης

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Σπ. Φιλίππου): Κολιοφούκας, Θεοδοσιάδης, Τάσιος, Γιαννούσης, Παπαϊωάννου, Τζανουλίνος, Οικονομίδης (85’ Μουδούρογλου), Κατσαμάγκας (74΄Χατζηκυριάκου), Κόντος (85’Κυριακίδης, 90+3’ Χατζηκούρτης)), Μπαρέτας (74’ Στόϊκος), Κυριακίδης Σ.