ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 2 – 4

35 φωτογραφίες του αγώνα ΔΟΞΑΣ ΔΡΑΜΑΣ – AΠΟΛΛΩΝ  ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ θα δείτε εδώ…..απαγορεύεται η δημοσίευση έστω και μερικώς σε εφημερίδες

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ  2 – 4

Όλα ανάποδα για τους «Μαυραετούς»

Στο πιο κρίσιμο παιχνίδι μέχρι τώρα για την Δόξα Δράμας, αυτό με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς και παρουσία πέραν των 2.000 φίλων της, δεν κατάφερε όχι μόνο να κάμψει την αντίσταση των αντιπάλων της, αλλά να υποστεί την ήττα με το ευρύ σκορ 2-4, χάνοντας όχι μόνο το αήττητο αλλά πλέον έχει και συγκάτοικο στην κορυφή, κάτι που θα αλλάξει την επόμενη αγωνιστική αφού κάνει το υποχρεωτικό της ρεπό.

Οι Δραμινοί παρά το ότι προηγήθηκαν νωρίς, δεν επιδίωξαν να πιέσουν δεχόμενοι δύο τέρματα στο πρώτο μέρος και άλλα δύο στην επανάληψη, μειώνοντας στις καθυστερήσεις. Προβληματισμός για όλους στην Δόξα και πολύ πιθανόν να έχουμε εξελίξεις από αύριο.

4’ Απόλυτος αιφνιδιασμός για την Δόξα, όταν ο Ιότι εκμεταλλεύτηκε λάθος από τον Καλογεράκη από σέντρα του Πινδώνη και με σουτ κάνει το 1-0.

12’ Σουτ από τον Κυβελίδη άστοχο.

15’ Σέντρα από αριστερά με τον Βιτλή και μέσα από την μικρή περιοχή ο Πινδώνης στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ.

21’ Βγαίνει μόνος του ο Σουάνης, το σουτ που κάνει φεύγει μακριά άουτ.

27’ Διαγώνιο σουτ του Γεωργιάδη από δεξιά και η μπάλα φεύγει ελάχιστα έξω από το δοκάρι του Σικαλιά.

34’ Πέφτει ο Ν’ Λουντούλου σε μαρκάρισμα του Ακασού και ο Κουμπαράκης δείχνει πέναλτι που εκτελεί εύστοχα ο Πόποβιτς και κάνει το 1-1.

41’ Από πάσα του Γεωργιάδη ο Κυβελίδης με δυνατό σουτ κάνει το 1-2.

* Στην λήξη του ημιχρόνου αποβάλλεται ο Δ. Καλαϊτζίδης για επίθεση στον Σουάνη.

50’ Σουτ από τον Πόποβιτς άουτ.

51’ Εκτέλεση φάουλ από δεξιά του Ιότι αναγκάζει τον Καλογεράκη σε κόρνερ.

53’ Ο Γεωργιάδης διώχνει πάνω στην γραμμή σουτ του Γαϊδαρτζή.

64’ Ο Ν’ Λουντούλου, από πάσα του Κυβελίδη, με δυνατό σουτ κάνει το 1-3.

67’ Σουτ του Πινδώνη μπλοκάρει ο Καλογεράκης.

75’ Πάσα του Πόποβιτς, ο Κυβελίδης το σουτ άουτ.

76’ Σουτ από τον Γαϊδαρτζή δεν βρίσκει στόχο.

89’ Ο Πόποβιτς με ωραίο σουτ – φάουλ κάνει το 1-4.

90+3’ Ο Γαϊδαρτζής με σουτ από την περιοχή, μετά από σουτ του Ιότι, κάνει το 2-4.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Κουμπαράκης, Δημητριάδης, Τζιώτζιος (ΕΠΣ Θράκης).

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Ν. Καραμπετάκης): Σικαλιάς, Γκαρακλίδης, Βιτλής, Παπαζαχαρίας, Παπαζούδης, Ακασού (46’ Δουμάνης), Ολίσε (33’ Κουρτεσιώτης), Πινδώνης, Ιότι, Σουάνης (66’ Γιόνδης), Γαϊδαρτζής.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Δ. Καλαϊτζίδης): Καλογεράκης, Γεωργιάδης, Αμαραντίδης, Καπίας, Σαμαράς (63’ Λιόνης), Βεργώνης (40’ Ταβάρες), Καλαϊτζίδης, Συμελίδης, Ν’ Λουντούλου, Πόποβιτς (90+4’ Ρόβας), Κυβελίδης.