ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΕΡΡΩΝ 0 – 0

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΕΡΡΩΝ  0 – 0

Κόλλησε στο μηδέν, άξιζε τη νίκη

Την ευκαιρία να σκαρφαλώσει στην κορυφή της βαθμολογίας, έχασε το απόγευμα της Κυριακής η Δόξα Δράμας, εκμεταλλευόμενη την ισοπαλία του Άρη στο Νέστο, καθώς δεν μετέτρεψε την υπεροχή της σε κάποιο τέρμα παραχωρώντας έτσι την λευκή ισοπαλία στον Εθνικό Σερρών που παρατάχθηκε στο γήπεδο με μοναδικό στόχο να κρατήσει το μηδέν στην άμυνά του.

22’ Καλό σουτ του Γαϊδαρτζή από το ύψος της περιοχής που εξουδετέρωσε με διπλή προσπάθεια Μπαχταρλίεφ καθώς στην ασθενή πρώτη απόκρουση προσπάθησε να παρεμβληθεί ο Σάντος.

25’ Ανατροπή του Σάντος ελάχιστα έξω από την περιοχή και ο Κουμπαράκης εσφαλμένα δίνει συνέχεια στο παιχνίδι.

27’ Σουτ του Γαϊδαρτζή μέσα από την περιοχή φεύγει πάνω από τα δοκάρια του βούλγαρου τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.

30’ Απόπειρα για αιφνιδιασμό από τους φιλοξενούμενους με ένα μακρινό σουτ του Βλάχου που έφυγε ψηλά άουτ.

44’ Εκτέλεση φάουλ από αριστερά και πλάγια του Κουμπρόγλου βρίσκει μέσα στην μικρή περιοχή τον προωθημένο Βραμέντζαλη που με ανάποδη κεφαλιά στέλνει την μπάλα λίγο έξω από το δεύτερο δοκάρι.

49’ Πολύ καλή προσπάθεια του Σάντος που με γυριστό σουτ μέσα από την μικρή περιοχή δεν μπόρεσε να σκοράρει καθώς ο Παυλίδης έδιωξε σχεδόν πάνω στην γραμμή.

50′ Σέντρα του Ρεβυθόπουλου από δεξιά, κεφαλιά του Γαϊδαρτζή έδιωξε σε κόρνερ ο Μπαχταρλίεφ.

57′ Υπέροχο σουτ του Κουμπρόγλου από το ύψος της περιοχής φεύγει ελάχιστα άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

72’ Ο Ντούγκα βγαίνει στην αντεπίθεση κερδίζει στο σπριντ τους αμυντικούς της Δόξας αλλά η τελική του προσπάθεια είναι κακή και η πάσα του εξουδετερώνεται από την άμυνα της Δόξας.

80’ Διπλή ευκαιρία για την Δόξα πρώτα με τον Γαίδαρτζή και μετά με τον Κανετίδη να σουτάρουν και να σημαδεύουν τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.

90+4’ Αποβάλλεται με 2η κίτρινη κάρτα ο Χαριτίδης.

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Κουμπαράκης, Δημητριάδης, Τζιώτζιος (Θράκης).

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Αν Παντζιαράς): Μένκα, Ρεβυθόπουλος, Βιτλής (61’ Κυριακίδης), Χαριτωνίδης, Βραμέντζαλης, Ντουτσαρίδης, Σάντος (65’ Δούμπλατζης), Κανετίδης, Γαϊδαρτζής, Κουμπρόγλου, Λάσπατζης (46’ Χαριτίδης).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΕΡΡΩΝ (Α. Αλεξίου): Μπαχταρλίεφ, Γεωργιάδης, Μερεσιώτης, Παυλίδης, Παπαδόπουλος, Αγγελίδης, Κατσαρός (61’ Μουτίδης), Θυμιάτης (84’ Πολυζωΐδης), Κρυστάλης, Βλάχος (89’ Παπίτσας), Ντούγκα.

Στοπ στον Άρη από Νέστο, έ(χ)ασε την ευκαιρία η Δόξα

Ολοκληρώθηκε το απόγευμα της Κυριακής η διεξαγωγή της 7ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Γ Εθνικής κατηγορίας, όπου ο Άρης είχε την πρώτη απώλεια βαθμών μέσα στο Νέστο, την στιγμή που η Δόξα παραχώρησε λευκή ισοπαλία στον Εθνικό Σερρών και δεν έπιασε την κορυφή. Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική είναι:

Τα αποτελέσματα
7η Αγωνιστική

Απόλλων Κρ. Βρύσης            –           Καμπανιακός                1-0

Εθνικός Ν. Αγιονερίου           –           Ηρακλής Αμπελοκ.     0-1

Βυζάντιο Κοκκινοχ.    –                              Εορδαϊκός              1-0

ΑΠΕ Λαγκαδά            –                             Α.Ο. Καβάλα                2-1

Θύελλα Φιλώτα          –                        Εθνικός Αλεξ/πολης   1-2

Νέστος Χρυσούπ.       –                       Άρης Θεσ/νίκης          1-1

Δόξα Δράμας   –                                Εθνικός Σερρών          0-0

Έβρος Σουφλίου         –                               Φ.Σ. Κοζάνη      0-4

Ρεπό: Απόλλων Καλαμαρ.