ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 2 – 2 …. Ευτυχώς δεν έχασε

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ  2 – 2

Ευτυχώς δεν έχασε

Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι μέσα στην έδρα της η Δόξα Δράμας δεν κατάφερε να γευτεί την χαρά της νίκης, παραχωρώντας ισοπαλία με σκορ 2-2 στον πολύ καλό Νέστος Χρυσούπολης ο οποίος είναι πλέον μόνος πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας του 1ου ομίλου της Γ Εθνικής.

Είναι φανερό ότι οι «Μαυραετοί» έχουν πρόβλημα άγχους μέσα στο γήπεδό τους, καθώς εκτός έδρας έχουν δύο νίκες και μάλιστα σε δύσκολες έδρες. Ο προβληματισμός είναι για όλους, αλλά κύρια στους Δραμινούς φιλάθλους οι οποίοι έχουν συνηθίσει όχι μόνο να γκρινιάζουν στα άτυχα αποτελέσματα, αλλά και να κάνουν κριτική στα στέκια της πόλης προκαλώντας ακόμη μεγαλύτερο πρόβλημα κύρια στους παίκτες που ακούν όλα αυτά.

2’ Σουτ του Χαριτίδη από τον άξονα μέσα από την περιοχή έφυγε λίγο άουτ..

21’ Ο Ζγκούρι απέναντι στον Καράδαη έχασε την ισορροπία του και το τετ α τετ με τον τερματοφύλακα της Δόξας και μια πολύ καλή ευκαιρία για γκολ.

22’ Ο Γκατζολάρι άδειασε την αμυντική διάταξη της Δόξας, βγήκε απέναντι στον Καράδαη και με πλασέ άνοιξε το σκορ κάνοντας το 0-1.

29′ Κόκκινη στον Ντουτσαρίδη από τον Κατερινιώτη διαιτητή Παπαργυρίου ο οποίος με περισσή ευκολία έβγαλε την δεύτερη κίτρινη κάρτα στον παίκτη της Δόξας. Μέσα σε εννέα λεπτά δύο κάρτες ενώ στον ενδιάμεσο χρόνο αρνήθηκε κάρτα σε παίκτη των φιλοξενούμενων. Η Δόξα πρέπει να παίξει με παίκτη λιγότερο για εξήντα λεπτά.

42’ Σε πείσμα όλων η Δόξα ισοφαρίζει με τον Γαϊδαρτζή που παίρνει υπέροχη κάθετη από τον Στόικο και βγαίνει απέναντι στον Καραβελίδη και στέλνει την μπάλα στην απέναντι γωνία πετυχαίνοντας την ισοφάριση.

60’ Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Νέστο. αναταραχή στην εστία της Δόξας και ο Ζγκούρι με τον Γκατζολάρι χάνουν την ευκαιρία να σκοράρουν.

66’ Δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβολή για τον Μπουλγουρά που ανέτρεψε τον Κουμπρόγλου και έτσι και ο Νέστος παίζει με 10 παίκτες.

68’ Ατομική προσπάθεια του Βιτλή από αριστερά,βγάζει για τον Κυριακίδη που μέσα από την περιοχή σουτάρει αναγκάζοντας τον Καραβελίδη να μπλοκάρει στην κλειστή του γωνία.

73’ Ο Κυριακίδης γεμίζει από δεξιά μέσα στην περιοχή, εκεί πάνω στην διεκδίκηση με τον Σεφερίδη ο Γαϊδαρτζής πήρε την ανάποδη κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα προς τα πίσω εκεί που παραμόνευε ο Κουμπρόγλου που με γυριστό πλασέ έκανε το 2-1.

74’ Ο Ρεβυθόπουλος σώζει πάνω στην γραμμή το σουτ του Γκατζολάρι.

83’ Ο Δεσύλας κάνει τη σέντρα από αριστερά και μέσα από την περιοχή ο Ζγκούρι με κεφαλιά νίκησε  τον Καράδαη που δεν κινήθηκε προς την μπάλα.

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Παπαργυρίου, Θεοδώρου και Ζέρβας (Πιερίας).

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Ανδ. Παντζιαράς): Καράδαης, Ρεβυθόπουλος, Βιτλής, Χαριτωνίδης, Μπάμπουρας, Ντουτσαρίδης, Λάσπατζης, Στόϊκος, Χαριτίδης (53’ Κυριακίδης), Ντος Σάντος (65’ Κουμπρόγλου), Γαϊδαρτζής (79’ Δούμπλτζης).

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ (Γ. Ισπυρλίδης): Καραβελίδης, Παυλακάκης (70’ Στέρεφ), Μπουλγουράς, Σεφερίδης, Παπαδάτος (85’ Νίκου), Μκρτσιάν, Λαζαρίδης (46’ Χασάνογλου), Γκατζολάρι, Δεσύλλας, Κούτεφ, Ζγκούρι.

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ
Μόνος στην κορυφή ο Νέστος

Εμβόλιμη αγωνιστική είχαμε το απόγευμα της Τετάρτης για το πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Γ Εθνικής κατηγορίας, όπου ο Νέστος Χρυσούπολης πέρασε με ισοπαλία μέσα στην έδρα της Δόξα Δράμας και είναι μόνος πρώτος στην κορυφή. Όλα τα αποτελέσματα, η βαθμολογία, η επόμενη αγωνιστικής και οι πρώτοι σκόρερ είναι: