ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 0 – 3 ….. Πιο κάτω δεν γίνεται

SUPER LEAGUE 2 PLAY OFF

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 0 – 3

Πιο κάτω δεν γίνεται

Η κατηφόρα της Δόξας Δράμας δεν έχει σταματημό, Ακόμη και η λέξη ΝΤΡΟΠΗ έχει χάσει πλέον την νόημά  της, Πολλοί θα είναι αυτοί που θα ζητήσουν κεφάλια επί πίνακι, αλλά προς Θεού μην πειράξετε τον διευθυντή επικοινωνίας γιατί ι αλλιώς πως θα μαθαίνουμε πότε έχουν γενέθλια, τόσο ο ίδιος, αλλά κυρίως οι παίκτες, όπως και αν κουρεύτηκε το χόρτο στον αγωνιστικό χώρο και βέβαια ποιος θα βγάζει αυτά τα δελτία τύπου!!!

Κατά τα άλλα η ομάδα έχει πάρει τον κατήφορο εδώ και καιρό και μετά τον νέο διασυρμό μέσα στην έδρα της από τον τελευταίο στην βαθμολογία της κανονικής περιόδου ΟΦ Ιεράπετρας με το ντροπιαστικό 0-3, είναι πλέον εμφανής και ο κίνδυνος του υποβιβασμού, αν λάβουμε υπό όψιν και τα άλλα αποτελέσματα.

Στα αγωνιστικά, οι παίκτες του ΟΦΙ μπήκαν καλύτερα στο ματς και μόλις στο 9’ άνοιξαν το σκορ (0-1) με ωραίο σουτ του Μπαράτα έξω από την περιοχή. Στην συνέχεια οι Μαυραετοί δεν έβγαλαν την απαιτούμενη αντίδραση και το 0-2 ήρθε για τον ΟΦΙ στο 29′ με κεφαλιά του Περδίκη, μετά από φάουλ του Ντούνη.

Στο β’ μέρος, ο ΟΦΙ κατάφερε να φτάσει στο 0-3 στο 82′. Ο Κούστα με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Στεφανάκου, μετά από ασίστ του Βουό. Εν συνεχεία ο σύλλογος της Ιεράπετρας κατάφερε να διαχειριστεί το υπέρ του αποτέλεσμα και να φτάσει σε μια σημαντική νίκη, που τον ξαναβάζει στο κόλπο της παραμονής στη Super League 2.

Με αυτό το τρίποντο η ομάδα της Κρήτης έφτασε τους 16 βαθμούς, στο -5 (21 β.) από τη Δόξα Δράμας.

Φάσεις και γκολ:

5’ Επικίνδυνη σέντρα του Καψάλη με το κεφάλι διώχνει σε κόρνερ ο Κουκόλης.

9′ Ωραία κίνηση από τα δεξιά του Γκίνη που σέντραρε στην περιοχή τελευταία στιγμή διώχνει ο Παρασκευάς σε κόρνερ.

9΄ΓΚΟΛ ο ΟΦΙ 0-1. με εκπληκτικό τέρμα του Μπαράτα το μισό γήπεδο διέσχισε και έφτασε στην περιοχή κάνοντας δυνατό σουτ και στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

16′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τη Δόξα. Ωραία κίνηση του Μαυρία από τα αριστερά παράλληλη σέντρα σουτ του Κουτσιανικούλη στα σώματα και πάνω στη γραμμή διώχνει ο Χατζητερζόγλου.

25′ Σέντρα σουτ του Μαυρία, λίγο άουτ.

29’ ΓΚΟΛ ο ΟΦΙ 0-2. Μετά από φάουλ του Ντούνη κεφαλιά “ψαράκι” του Περδίκη και 0-2

34′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Δόξα , κάθετη πάσα του Πινδώνη τετ α τετ ο Κουτσιανικούλης κακό τελείωμα άουτ.

36′ Καλή κίνηση του Μαυρία σουτ ψηλά άουτ.

41′ Πάσα του Γκίνη σουτ του Ντούνη ψηλά άουτ.

59′ σέντρα του Παρασκευά διώχνει ο Παπαδόπουλος σουτ του Μπολάκη στο σώμα του Γκίνη.

65’Ωραία εκτέλεση φάουλ του Μαυρία στη γωνία του διώχνει με γροθιές ο Παπαδόπουλος.

75′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ιεράπετρα , σέντρα του Αρναούτογλου κεφάλια του Μασουέρο ελάχιστα άουτ.

78’ Συρτό σουτ του Μαυρία αδύναμο αλλά ο Παπαδόπουλος δύσκολα διώχνει σε κόρνερ.

82΄ΓΚΟΛ ο ΟΦΙ 0-3. Ο Κούστα με σουτ μέσα από την περιοχή, παίζοντας το 1-2 με τον Βουό.

86′ Μακρινό σουτ Μαυρία άουτ.

87′ μεγάλη ευκαιρία για την Ιεράπετρα , από κοντά ο Γκίνη το σουτ με τα πόδια διώχνει ο Στεφανάκος.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Μανούχος (Αργολίδας), Κολλιάκος (Αθήνας), Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής). 4ος: Λεμπέσης (Πειραιά)

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κολιτσιδάκης): Στεφανάκος, Μπολάκης, Παρασκευάς, Κουκόλης, Άντερσον, Χάμοντ, Πινδώνης (46’ Σαμπανίδης), Μαρινάκης (46’ Αγγελόπουλος),  Μπαράνκο (70’ Μενσά), Μαυριάς, Κουτσιανικούλης.

ΟΦΙ (Καβακάς): Παπαδόπουλος, Καψάλης, Περδίκης (75’ Μασουέρο), Ζήσης (66’ Αρναούτογλου), Χατζητερζόγλου, Λεμονής, Φουάσης (75’ Σμίλτος), Γκίνη, Μπαράτα (60’ Βογιατζής), Κούστα, Ντούνης (75’ Βουό).

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑ 1 – 1

Η πρώτη φάση του αγώνα ήρθε για την Παναχαϊκή μόλις στο 2′. Ο Μπάτροβιτς εκτέλεσε το κόρνερ, ο Γιούσης έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε εκτός.

Η ομάδα της Θεσσαλίας κέρδισε πέναλτι στο 13′ όταν ο Γιάκος ανατράπηκε από τον Μουστακόπουλο, το οποίο, όμως, απέκρουσε εντυπωσιακά ο Κολοβούρης, που έπεσε στη γωνία του και νίκησε τον Σκούπρα.

Το σκορ άνοιξε στο 23′ η Παναχαϊκή. Ο Σταμόπουλος βγήκε ωραία στην αντεπίθεση, έκανε εξαιρετική σέντρα, με τον Μπάτροβιτς να πετυχαίνει το γκολ με ιδανικό πλασέ, κάνοντας το 1-0. Επτά λεπτά αργότερα ο Μουστακόπουλος έκανε χέρι, ο Βάτσιος έδειξε για δεύτερη φορά το σημείο του πέναλτι και ο Γιάκος ευστόχησε από τα 11 βήματα για το 1-1 στο 30’.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Παναχαϊκή απείλησε στο 63’ με σουτ του Μουστακόπουλου, που μπλόκαρε ο Αστράς. Ο Απόλλωνας είχε δύο ευκαιρίες στο 64’ με τον Τασιούλη και στον 69’ με τον Γιάκο, τις οποίες έβγαλε ο Κολοβούρης. Ο σύλλογος της Πάτρας με τον Αραβίδη στο 80’ έχασε σημαντική ευκαιρία να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του.

Έτσι, έμεινε το 1-1, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις στην πρεμιέρα των πλέι άουτ.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Καραπίτσος): Κολοβούρης, Μπελεζάκης (81’ Τσερούτι), Σταμόπουλος, Μαρκοπουλιώτης, Πατάπης (11’ λ.τρ. Μπρους), Μουστακόπουλος, Ανάκογλου, Γιούσης (81’ Σκεπετάρης), Μπάτροβιτς (67’ Κουσκουνάς), Μασούρας, Παπαδόπουλος (67’ Αραβίδης)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Φρατζέσκος): Αστράς, Καμπέρης (76’ Λουκας), Μπαλογιάννης (58’ Αθανασιάδης), Μόρας, Γκόλιας (3’ λ.τρ. Σκούπρα), Μπάλλας, Ντα Κάμπο (58’ λ.τρ. Αθανασιάδης), Μπάμπης, Σέχου, Λίταινας (76’ Ομπράντοβιτς), Γιάκος.

Τρίτη, 27 Απριλίου 2021

Τρίκαλα: Τέλος ο Σούλης Παπαδόπουλος

Την αποχώρησή του από τον ΑΟΤ ανακοίνωσε ο έμπειρος προπονητής.

Ο Σούλης Παπαδόπουλος στις δηλώσεις του μετά το Τρίκαλα-Καραϊσκάκης (0-1) είπε ότι δεν συνεχίζει στην τεχνική ηγεσία των Θεσσαλών καθώς έχει διαφορετική φιλοσοφία με τον τεχνικό διευθυντή της ομάδας κ. Νίκο Σαμολαδά.

Αναλυτικά τα όσα είπε ο Σούλης Παπαδόπουλος: «Είχα πάρει την απόφαση μου εδώ και πολύ καιρό, είχα μιλήσει και με τους αρχηγούς. Εγώ θα φύγω απο την ομάδα γιατί έχω τελείως διαφορετική φιλοσοφία από τον τεχνικό διευθυντή τον κ. Σαμολαδά σε θέματα οργάνωσης αλλά και σε θέματα που έχουν σχέση με το μέλλον της ομάδας. Ο καθένας μπορεί να το ερμηνεύσει ως θέλει. Είναι ο δεύτερος στην ιεραρχία πίσω απο τον πρόεδρο αλλά εγώ έχω τελείως διαφορετική φιλοσοφία που δεν την αλλάζω».

ΤΡΙΚΑΛΑ – Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ 0 -1

Μεγάλο διπλό του Καραϊσκάκη στα Τρίκαλα επί του ΑΟΤ με 1-0, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής των Play Out της Super League 2.

Ο σύλλογος της Άρτας άνοιξε το σκορ στο 13’, όταν μετά από φάουλ που εκτέλεσε ο Κορέλας από τα αριστερά, ο προωθημένος Θεολόγου με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα των Τρικάλων. Ο ΑΟΤ είχε δοκάρι στο 42’ με κεφαλιά του Σκόνδρα, μετά από φάουλ του Παπαγεωργίου.

Στο β’ μέρος, ο Ρούνει έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι στο 55’ ενώ για τα Τρίκαλα έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 1-1 ο Σταματής στο 57’. Ο Καραϊσκάκης κατάφερε να διαχειριστεί σωστά το 0-1 και να φτάσει σε μια σημαντική νίκη. Με αυτό το τρίποντο, η ομάδα του Γιάννη Μάγγου έφτασε τους 19 βαθμούς και πλέον βρίσκεται στο -2 από την Δόξα Δράμας. Από την άλλη, ο ΑΟΤ έμεινε στους 24 βαθμούς.

ΤΡΙΚΑΛΑ (Σούλης Παπαδόπουλος): Γιακουμής (18’ λ.τρ. Περλιέσι), Τάχατος (67’ Ελευθεριάδης), Νιάρος, Σουλιώτης, Ριζογιάννης, Σκόνδρας, Πιαστόπουλος, Παπαγεωργίου, Σταματής (82’ Σιλβάνο), Πέλκας, Ευθυμίου.

ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Γιάννης Μάγγος): Μπουργάνης, Μπρέμπος (61’ Μπεκατώρος), Φετεινίδης, Θεολόγου, Κλιγγόπουλος, Λόβριτς, Κορέλας (68’ Νταλακούρας), Ρεμπανγκούκα, Δούμτσιος, Ρούνει, Λούις Φελίπε (54’ Μαύρου).