ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ – ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 0 – 1

ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ – ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ  0 – 1

Στις λεπτομέρειες κρίθηκε η νίκη

Ένα αρκετά καλό παιχνίδι με φάσεις και στις δύο εστίες, ήταν αυτό ανάμεσα στην Δόξα Προσκυνητών και τον Αλμωπό Αριδαίας, όπου η ομάδα της Πέλλας πήρε σπουδαία εκτός έδρας νίκη που του έδωσε μεγαλύτερη αισιοδοξία για την συνέχεια, ενώ οι γηπεδούχοι κατρακύλησαν στην τελευταία θέση της βαθμολογίας και πλέον θα έχουν δύσκολο έργο για να διατηρηθούν στην κατηγορία.

6’ Σουτ του Εμρέ για τους Προσκυνητές με τον τερματοφύλακα εκτός θέσης, άουτ.

33’ Σουτ του Γ Ελευθεριάδη φεύγει άουτ.

35’ Σουτ του Παντελίδη για τον Αλμωπό μετά από κόρνερ, η μπάλα φεύγει άουτ.

38’ Μετά από ωραία μπαλιά στην πλάτη της άμυνας από τον Εμρέ, ο Γιαννακιτσίδης θα σουτάρει και ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων θα αποκρούσει.

42’ Κεφαλιά του Καραγιάννη για τον Αλμωπό, ψηλά άουτ.

45’ Σουτ του Λ. Ελευθεριάδη διώχνει σωτήρια ο Πέρτσας.

55’ Ο Εμρέ πασάρει στον Γιαννακιτσίδη αυτός θα σουτάρει, αποκρούει εύκολα ο γκολκίπερ του Αλμωπού.

56’ Σουτ από τον Καραγιάννη, διώχνει με τα πόδια ο Κελεσίδης.

55’ Δυνατό σουτ από τον Βάσκο, αποκρούει ο Μένιος.

67’ Σέντρα του Γιαννακιτσίδη, κεφαλιά του Βάσκου και τεράστια απόκρουση από τον Μένιο.

72’ Από πάσα του Λ. Ελευθεριάδη ο Τσιρλίδης με σουτ κάνει το 0-1.

84’ Ο Κλης δεν μπορεί να νικήσει τον Μένιο σε ωραία πάσα του Βάσκου.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Τσιοπουλίδης, Κιλικιώτης, Βαμβακίδης (Ξάνθης).

ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ (Γ. Κλειτσιώτης): Πέρτσας, Κελεσίδης, Μόσχος (84’ Σερίφης), Λεφής, Κίτσος, Τρίχας, Ανυφαντάκης (54’ Δραγανίδης), Μεμέτ Εμρέ, Κλης, Ιωαννίδης (54’ Βάσκος), Γιαννακιτσίδης.

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Γ. Τυριακίδης): Μένιος, Κιουλτσόπουλος, Παπασυμεών, Ζαρογιάννης, Παπαζούδης, Ελευθεριάδης Γ., Παντελίδης (70’ Κουβάτσης), Διαμαντίδης, Καραγιάννης, Ελευθεριάδης Λ. (78’ Τσιμτσιρίδης), Τσιρλίδης.