ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 0 – 4

ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ  0 – 4

Δεν τον σταμάτησε ούτε η βροχή

Στο Ενωσιακό γήπεδο της ΕΠΣ Θράκης, τελικά το ματς μεταξύ της Δόξας Προσκυνητών και του Απόλλωνα Καλαμαριάς έγινε κανονικά, παρά την ισχυρή βροχόπτωση στην Κομοτηνή που είχε μετατρέψει το γήπεδο σε… πισίνα αφού οι ιθύνοντες των γηπεδούχων φρόντισαν με τη συνδρομή της Πυροσβεστικής να απομακρύνουν τον μεγαλύτερο όγκο των υδάτων. Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι έμειναν μέσα στο ματς για ένα ημίχρονο με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν με το 0-0 στην ανάπαυλα. Στο δεύτερο οι «Πόντιοι» προηγήθηκαν νωρίς και έπειτα χωρίς άγχος, έβαλαν άλλα 3 γκολ, φτάνοντας στο 0-4.

1’ Διαγώνιο σουτ του Κατσαρού περνάει άουτ.

9’ Σουτ του Γεωργιάδη καταλήγει άουτ.

25’ Ωραία πάσα του Ν’ Λουντούλου στον Χασομέρη, αυτός όμως δεν θα κάνει καλό κοντρόλ, με αποτέλεσμα να μπλοκάρει ο Αγγελόπουλος.

31’ Αδύναμο γυριστό σουτ του Κατσαρού μέσα από τη μεγάλη περιοχή, μπλοκάρει ο Μένκα.

36’ Σουτ του Κεϊτά με τον Μένκα να απομακρύνει με το ένα χέρι.

40’ Μόνος του ο Συμελίδης δεν μπορεί να ευστοχήσει.

41’ Ο Συμελίδης έκανε τη σέντρα, η άμυνα της Δόξας δεν μπόρεσε να διώξει με τον Ν’ Λουντούλου να σουτάρει από πολύ καλή θέση, όμως η μπάλα πέρασε άουτ.

44’ Νέο σουτ από τον Ν’ Λουντούλου, είναι άστοχος.

46’ Από εκτέλεση κόρνερ του Απόλλωνα, ο Καπίας κάνει πάσα, ο Χασομέρης το κοντινό σουτ, απόκρουση και ο Καλαϊτζίδης με πλασέ κάνει το 0-1.

55’ Πολύ ωραίο σουτ του Πόποβιτς, καταλήγει άουτ.

57’ Από ωραία σέντρα του Πόποβιτς, ο Χασομέρης με κεφαλιά κάνει το 0-2.

58′ Ο Ν’ Λουντούλου πατάει περιοχή αλλά το πλασέ του εξουδετερώνουν οι αμυντικοί των γηπεδούχων και ο Αγγελόπουλος τελειώνει τη φάση μπλοκάροντας τη μπάλα.

78’ Πάλι μόνος ο Ν’ Λουντούλου δεν μπορεί να νικήσει τον Αγγελόπουλο.

80’ Ο Πόποβιτς με σουτ κάνει το 0-3.

82’ Από σέντρα του Συμελίδη, ο Ν’ Λουντούλου με πλασέ κάνει το 0-4.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Κυριαζίδης, Καραΐσκος, Διαμαντής (Έβρου).

ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ (Γ. Πουρλιάγκας): Αγγελόπουλος, Δημητριάδης, Φελεσίδης, Λειβαδιώτης, Λέφης, Τρίχας (88’ Ανυφαντάκης), Ιωαννίδης (77’ Κασσιώτης), Κλής, Kεϊτά, Βάσκος, Κατσαρός.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Δ. Καλαϊτζίδης): Μένκα, Αμαραντίδης, Καπίας, Γεωργιάδης, Συμελίδης, Ν’ Λουντούλου, Πόποβιτς (81’ Χατζηδημητρίου), Χασομέρης, Καλογέρης, Καλαϊτζίδης, Ταβάρες.