ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ – Α.Ο. ΚΑΡΔΙΑΣ 1 – 2

ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ – Α.Ο. ΚΑΡΔΙΑΣ  1 – 2

Διπλό η Καρδία με ανατροπή

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε μέσα στην Κομοτηνή η νεοφώτιστη ομάδα του Α. Ο. Καρδίας, επικρατώντας με σκορ 1-2 και μάλιστα με ανατροπή, με τα τρία τέρματα να σημειώνονται στο πρώτο μέρος, ενώ στην επανάληψη παρά την πίεση από τους Προσκυνητές κατάφερε να κρατήσει το πολύτιμο «τρίποντο».

13’ Δοκάρι με τον Ξανθόπουλο για την Καρδία μετά από εκτέλεση φάουλ.

15’ Φάουλ του Δραγανίδη, κεφαλιά του Κίτσου, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα, αλλά ο βοηθός υπέδειξε τον τελευταίο σε θέση οφσάιντ και το γκολ δε μέτρησε

17’ Λάθος της άμυνας της Καρδίας, ο Κλής κέρδισε τη μπάλα σούταρε, η μπάλα κόντραρε και μπήκε στα δίχτυα, 1-0.

19’ Πέναλτι από ανατροπή του Κίτσου στον Χαρίση, με τον παίκτη του ΑΟ Καρδίας να αναλαμβάνει και την εκτέλεση και να ευστοχεί για το 1-1.

23’ Σέντρα – φάουλ από τον Χαρίση και ο Κωνσταντινίδης με κεφαλιά κάνει το 1-2.

41’ Μετά από κεφαλιά του Βάσκου ο Δ. Μπιμπισίδης διώχνει πάνω στη γραμμή στερώντας από τη Δόξα την ισοφάριση.

46’ Ο Μεμέτ Εμρέ από κοντά στέλνει τη μπάλα άουτ.

48’ Τρομερό κοντρόλ από το Βάσκο μέσα στην περιοχή, το σουτ του φεύγει ελάχιστα εκτός εστίας.

52’ Ο Κωνσταντινίδης το ψηλοξεκρεμαστό σουτ, η μπάλα πέρασε από τον Περτσά που είχε βγει, και τελικά ο Λεφή έδιωξε προ κενής εστίας.

66’ Ο Αγτσίδης απέναντι στον Περτσά, με τον τερματοφύλακα της Δόξα να αποκρούει σωτήρια και να κρατά την ομάδα του ζωντανή.

82’ Ο Σερίφης το σουτ, μετά από φάουλ του Δραγανίδη, φεύγει άουτ.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Σιδηρόπουλος, Καραϊσκος (Έβρου), Έμπλιουκ (Ξάνθης).

ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ (Γ. Κλειτσιώτης): Περτσάς, Κελεσίδης, Μόσχος (67’ Μανδύλας), Κίτσος, Λέφης (77’ Σερίφης), Τρίχας, Μεμέτ Εμρέ, Δραγανίδης, Βάσκος, Κλης, Δημητριάδης.

Α.Ο. ΚΑΡΔΙΑΣ (Β. Αλεξόπουλος): Σφέτσος, Αγτζίδης (75’ Μήτσιος), Κουκουρώνας, Μπιμπισίδης Δ., Μπιμπισίδης Γ., Γιδάρος, Ξανθόπουλος, Μαυρής, Κωνσταντινίδης, Χαρίσης (90’ Αθανασιάδης), Προσκυνητόπουλος (80’ Στεφανίδης).