ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ – ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 0 – 3

Ήταν καλύτερος πήρε δίκαια τη νίκη

Πολύ γρήγορα ο Νέστος Χρυσούπολης πήρε το προβάδισμα στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο και παίζοντας με αντεπιθέσεις στην επανάληψη πήρε δίκαια τη νίκη με σκορ 0-3 επί της Δόξας Προσκυνητών μέσα στην Κομοτηνή.

2’ Σουτ του Τορες έδιωξε σε κόρνερ ο Αγγελόπουλος.

7’ Αντεπίθεση με τον Κεϊτά αλλά η μπάλα κόντραρε πάνω σε αμυντικούς και έφυγε άουτ.

11’ 0-1. Σκόρερ με όμορφο σουτ στην δεξιά γωνία από την γραμμή της μεγάλης περιοχής ο Τόρες.

16’ Σουτ Τορες κοντραρε σε σώματα και πέρασε κόρνερ.

24’ Σουτ του Τσάκωνα με γροθιές διώχνει ο Αγγελόπουλος.

26’ Σουτ του Κωνσταντίνου από μπαλιά του Τορες μπλόκαρε ο Αγγελόπουλος.

48’ Σέντρα του Μπουλκούρα ο Μενίκου σουτάρει μόλις άουτ πάνω από τα δοκάρια.

51’ Σουτ του Κατσαρού μπλόκαρε ο πορτιέρο του Νέστου.

60′  0-2.  Σκόρερ με πέναλτι ο Μενοικου.

77’ 0-3. Σκορερ ο Μπουλγούρας που εκμεταλλεύτηκε τις κόντρες σε σουτ του  Μενίκου.

87’ Ο Μαρκάκης ανατρέπει τον Κατσαρό, ο παθών το εκτελεί και αστοχεί.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Γεωργιτσόπουλος Γιώργος, Κουβαλάκης, Τσακίρης (ΕΠΣ Δράμας).

ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΗΝΥΤΩΝ (Γ. Πουρλιάφκας): Αγγελόπουλος, Δημητριάδης, Μόσχος, Σιδηρόπουλος, Καραγιαννίδης, Τρίχας, Φουρκάν (72’ Ιωαννίδης), Κατσαρός, Δραγανίδης, Κεϊτά (84’ Ανυφαντάκης), Βάσκος.

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ (Δ. Μαγκαφίνης): Σουμουλίδης, Καζαντζίδης, Μαρκάκης Δ., Παυλακάκης,  Μπουλγούρας, Τσάκωνας, Μενίκου, Λάσπατζης, Βαλαβανόπουλος (64’ Μιχαηλίδης), Τόρες, Κωνσταντίνου(36’ Κούτεφ).