Δόξα Δράμας – Καμπανιακός 2-1

240 φωτογραφίες του αγώνα ΔΟΞΑΣ ΔΡΑΜΑΣ – KAMΠΑΝΙΑΚΟΣ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ θα δείτε εδώ…..απαγορεύεται η δημοσίευση έστω και μερικώς σε εφημερίδες……….σε 2  σελιδες …. και ολα τα γκολ

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ  2 – 1

Μέτρια εμφάνιση  Δύσκολα κέρδισε   εύκολα απογοήτευσε

Κατώτερη του αναμενόμενου εμφανίστηκε το απόγευμα της Κυριακής η Δόξα Δράμας, στο παιχνίδι για την 27η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 1ου ομίλου της Γ Εθνικής κατηγορίας, με αντίπαλο τον πολύ καλό και μαχητικό Καμπανιακό, επικρατώντας με σκορ 2-1.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν πολύ μέτριο, που μπορεί να δικαιολογηθεί από πλευράς της Δόξας λόγω κούρασης από τα συνεχόμενα παιχνίδια, αλλά με τους φιλοξενούμενους να είναι καλοί σ’ ότι αφορούσε την αμυντική της διάταξη και παρά το ότι έμειναν με 10 παίκτες από το 38’. Στην επανάληψη οι «Μαυραετοί» πέτυχαν το 1-0 νωρίς, αλλά το ίδιο νωρίς δέχθηκαν και την ισοφάριση. Νέα αποβολή για τον Καμπανικό στο 83’ και με πέναλτι σε βάρος του έγινε τι τελικό 2-1, αφήνοντας όμως ανικανοποίητους όσους βρέθηκαν στην κερκίδα.

9’ Σουτ από τον Βιτλή, από το ύψος της περιοχής, η μπάλα λίγο άουτ από το κάθετο δοκάρι του Κηπουρού.

11’ Φεύγει μόνος του ο Πάλλας, προ του Μένκα σουτάρει, με την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

28’ Άστοχο σουτ από τον Στόϊκο.

29’ Νέο σουτ από τον Πάλλα και πάλι άουτ.

38’ 2η κίτρινη κάρτα (η 1η στο 13’)και αποβολή για τον Αλμπάνη, γιατί έδιωξε την μπάλα πάνω στον Στόϊκο, παρά το σφύριγμα του διαιτητή. Με 10 ο Καμπανιακός.

51’ Εκτέλεση κόρνερ από τον Βιτλή, ο συνήθης ύποπτος Γαϊδαρτζής με κεφαλιά κάνει το 1-0.

55’ Νέο τετ α τετ του Πάλλα με τον Μένκα η μπάλα φεύγει κόρνερ μετά από καταπληκτική απόκρουση του τερματοφύλακα της Δόξας.

60’ Λάθος αντίδραση των αμυντικών της Δόξας και ο Χρήστου, που μπήκε νωρίτερα ως αλλαγή, με σουτ κάνει το 1-1.

81′ Ο Ρεβυθόπουλος γεμίζει μέσα στην περιοχή, ο Ρακαβίνας ανατρέπει τον Γαϊδαρτζή και ο διαιτητής δίνει πέναλτι.

83’ Αποβάλλεται με 2η κίτρινη κάρτα ο Τοντόροφ. Το πέναλτι εκτελεί ο Μαρκόπουλος και κάνει το 2-1, αφού ο Κηπουρός απόκρουσε προσωρινά.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Σιμίδης, Κίτσος (Έβρου), Κηλικιώτης (Ξάνθης).

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κ. Βασιλακάκης): Μένκα, Ρεβυθόπουλος, Βιτλής (86’ Παπαζούδης), Χαριτωνίδης, Γκαρακλίδης, Κουμπρόγλου, Στόϊκος (67’ Μουτεσίδης), Γαϊδαρτζής, Παπαδόπουλος Μ. (46’ Ντος Σάντος), Μαρκόπουλος, Σπάσιτς.

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Λ. Υφαντίδης): Κηπουρός, Κουντουράς (78’ Γαβανάς), Αλμπάνης, Δουρμούζης, Ρακαβίνας, Τοντόροφ, Σταυρόπουλος, Χατζόπουλος (88’ Μπάλιος), Πάλλας, Σαπανίδης (56’ Χρήστου), Προβατίδης.

Δύσκολες νίκες για Δόξα και Νέστο, νέα γκέλα η Καβάλα

Ολοκληρώθηκε και η 27η αγωνιστική, για το πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Γ Εθνικής κατηγορίας, όπου ο Άρης πήρε τη νίκη χωρίς αγώνα, Ο Νέστος και Δόξα νίκησαν δύσκολα Εθνικό Ν. Αγιονερίου και Καμπανιακό, ενώ νέα γ έλα έκανε η Καβάλα στο στείρο 0-0 μέσα στην Κοζάνη. Μεγάλη νίκη για τον Λαγκαδά μέσα στην Κρύα Βρύση, που νικάει εκτός και χάνει εντός. Όλα τα αποτελέσματα , η βαθμολογία, η επόμενη αγωνιστική και οι πρώτοι σκόρερ είναι:

Τα  αποτελέσματα   27η αγωνιστική

Απόλλων Κρ. Βρύσης            –           ΑΠΕ Λαγκαδά            0-2

Θύελλα Φιλώτα          –                      Βυζάντιο Κοκκινοχ.    2-0

Νέστος Χρυσούπ.       –               Εθνικός Ν. Αγιονερίου           1-0

Δόξα Δράμας   –                              Καμπανιακός                        2-1

Απόλλων Καλαμαρ.   –                Ηρακλής Αμπελοκ.            1-0

Έβρος Σουφλίου         –               Εορδαϊκός                              2-4

Φ.Σ. Κοζάνη   –                              Α.Ο. Καβάλα                         0-0

Άρης Θεσ/νίκης          –           Εθνικός Σερρών          3-0 α.α.

• Εθνικός Σερρών αποχώρησε από το πρωτάθλημα
  • Αγώνα λιγότερο έχουν: Εθνικός Ν. Αγιονερίου – ΑΠΕ Λαγκαδά, Εορδαϊκός – Δόξα Δράμας, Εθνικός Αλεξ/πολης – Έβρος Σουφλίου (Θα γίνουν στις 23.03.16 – 3 μ.μ.).