ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ 0 – 2

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ  0 – 2

Στο γνωστό μοτίβο οι Εβρίτες

Χρειάστηκε μόλις δύο λεπτά αγώνα, όταν στο 2΄ο Μπελίτασας με σουτ έγραψε το 0-1 και στο 15΄από εκτέλεση κόρνερ των φιλοξενούμενων ο Κοτσαρίδης με κεφαλιά έκανε το τελικό 2-0, με τους γηπεδούχους να έχουν αποδεχθεί ότι την επόμενη χρονιά θα αγωνίζονται στο τοπικό πρωτάθλημα του Έβρου. Στην επανάληψη το παιχνίδι πήρε διαδικαστική μορφή με τις δύο ομάδες να αποφεύγουν τις αντίπαλες εστίες κύρια από τους φιλοξενούμενους, που κυνηγούν την παραμονή τους στην κατηγορία, έχοντας μάλιστα κάνει και αρκετές μεταγραφές, ενώ στο πόστο της τεχνικής ανέλαβε ο Παναγιώτης Διλμπέρης.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Κιγιτζή, Τζιώτζιος, Κηλικιώτης (Ξάνθης).

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ (Δ. Χατνάκης): Μπινόπουλος, Φακίτσας, Πετκίδης, Χατζάκος, Λειβαδιώτης, Δραγανίδης, Αντωνιάδης, Ναθαναηλίδης, Μερτίκας, Ευφραιμίδης, Ζάχος.

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ (Π. Διλμπέρης): Γουναρίδης, Λουϊζίδης Χ., Μαργαρίτης, Μιλκούδης, Μήτσιος, Κοτσαρίδης, Μπουζούρας, Υψηλός (53’ Πιπινίκας), Γαλάνης, Κουτσάγιας, Μπελίτσας.