ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ – ΑΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ 1 – 1 Όλα κρίθηκαν στο ημίχρονο

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ – ΑΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ  1 – 1

Όλα κρίθηκαν στο ημίχρονο

ΚΙΛΚΙΣ: (Ηλίας Ζλατούδης)

Μονόπλευρο ήταν το ενδιαφέρον σο παιχνίδι του Εθνικού Ν. Αγιονερίου με τον Άρη Ακροπόταμου, καθώς οι γηπεδούχοι έχουν ήδη εξασφαλίσει την παραμονή του στην κατηγορία, ενώ οι Καβαλιώτες ήθελαν έστω και ένα βαθμό κάτι που πέτυχαν.

Όλα κρίθηκαν στο πρώτο ημίχρονο όταν και μπήκαν και τα δύο  τέρματα, ενώ στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε με τις δύο ομάδες να αρκούνται στην ισοπαλία.

11’ Εκτέλεση φάουλ από τον βλάχο Διώχνει ο Καλογεράκης.

16΄Γλύστριμα του Μαυροκεφαλίδη εντός της περιοχής, η μπάλα κτυπάει στο χέρι του, ο διαιτητής δίνει πέναλτι, το εκτελεί ο Στάθης Στεφανίδης και κάνει το 1-0.

18’ Σέντρα από τον Μαυροκεφαλίδη, ο Αποστολίδης με κεφαλιά κάνει το 1-1.

25΄Κεφαλιά από τον Γκέρτσο, η μπάλα λίγο άουτ.

29’ Σουτ από τον Πεχλιβάνη διώχνει ο Κωνσταντάκος.

40’ Εκτέλεση φάουλ από τον Βλάχο διώχνει ο Καλογεράκης.

83’ Αποβάλλεται με 2η κίτρινη κάρτα ο Γκέληνος.

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Δραγάτης, Χριστάκογλου, Πασσαλής (ΕΠΣ Χαλκιδικής).

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ (Δ. Ορφανός): Καλογεράκης, Γραικός (54’ Παπαδόπουλος), Γκέληνος, Λουϊζίδης Χ., Αποστολάς, Καρασίμος, Δημητρακόπουλος, Στεφανίδης Στ. (46’ Μήτσικας), Γκέρτσος, Πεχλιβάνης (48’ Μπουζούρας), Γαλάνης.

ΑΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ (Μπ. Χρυσοστομίδης): Κωνσταντάκος, Γκεοργκίεφ, Κωνσταντινίδης (46’ Καμπερίδης), Μαυροκεφαλίδης, Σεφερίδης (46’ Γιαλαμής), Καραγιαννίδης, Βλάχος, Ζωγραφάκης (46’ Σολακίδης), Χισανασβίλι, Παπαδόπουλος, Αποστολίδης.