ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ – Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ 1 – 1

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ – Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ  1 – 1

Ισοπαλία από τα 11 βήματα

Με δύο εκτελέσεις πέναλτι, κρίθηκε ο αγώνας τους Εθνικού Ν. Αγιονερίου με αντίπαλο την Καβάλα, στα πλαίσια της 23ης αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ Εθνικής κατηγορίας, αφήνοντας ανικανοποίητοες και τις δύο ομάδες που έψαξαν τη νίκη, χωρίς όμως να το πετύχουν. Μοιρασμένο από την αρχή το παιχνίδι, στο 15’ Ο Πτηνόπουλος πετυχαίνει τέρμα που ήρθς μετά από εκτέλεση κόρνερ, αλλά με τον βοηθό να υποδεικνύει οφ σάιτ, στο 31΄ο Στέφανος Στεφανίδης με εκτέλεση πέναλτι κάνει το 1-0, Το κέρδισε ο Σ. Στεφανίδης από τον Τουμανίδη, σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη οι Καβαλιώτες πίεσαν περισσότερο κα κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 1-1 στο 75’ και πάλι με εκτέλεση πέναλτι, που το κέρδισε και εκτέλεσε ο Γρ. Παπαδόπουλος εύστοχα, ενώ στο 60` ακυρώθηκε γκολ του Ν. Αγιονερίου, που σημείωσε ο Κοτσαρίδης αφού ήταν οφσάιντ ο Υψηλός που επηρέαζε τη φάση.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Τζουμαλάκης, Καμπούρης, Κρυωνάς (Σερρών).

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ (Π. Διλμπέρης): Γουναρίδης, Μπουζούρας, Μαργαρίτης, Λουϊζίδης, Κοντσίδης, Μπαλάσκας, Κουκουλέκης, Στεφανίδης Στ. (42’ λ.τ. Υψηλός), Παπαδημητρίου, Κοτσαρίδης (80’ Κουτσάγιας), Δρόσος (70’ Μπελίτσας)

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ: (Γ. Ταουσιάνης): Αθανασίου, Μπατάνης, Κυγάης (60’ Κυριακίδης), Τουμανίδης, Δένυσας, Παπαδόπουλος Γρ., Παππάς, Μπάτζιος, Πτηνόπουλος (83’ Μπλιος),, Δουμάνης, Γιαλαμής.