ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ – ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ 0 – 1

ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ – ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ  0 – 1

Πιο δίκαιη η ισοπαλία

Αν και το παιχνίδι δεν είχε βαθμολογική σημασία, ο Εορδαϊκός κάνοντας μία ακόμη μέτρια εμφάνιση και έχοντας πολλά παράπονα από τον διαιτητή, γνώρισε ακόμη μία εντός έδρας ήττα, αυτή τη φορά από τη Νάουσα με σκορ 0-1 στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το παιχνίδι

Στο 67’ σουτ του Βλαδίκα η μπάλα στο δοκάρι, στο 79’ και στο 82’ δύο καλά σουτ από τον Γκελοσάνι χωρίς αποτέλεσμα και στο 90+4’ από εκτέλεση κόρνερ για τη Νάουσα η μπάλα γύρισε στην περιοχή του Εορσαϊκού και ο Σαμαρόπουλος με σουτ κάνει το 0-1, σε διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για οφ σάιτ

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Μαμασούλας, Τασόπουλος, Τοροσιάδης (Μακεδονίας).

ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ (Χ. Σαμαράς): Στόικος, Λιάπτσης, Λιάμης, Σερασκιέρης, Τσοχαταρίδης, Μπαλίτσας, Τσακανίκας, Γκελοσάνι, Καλογιαννίδης (59’ Βλαδίκας), Μάγγος (79’ Χαραλαμπίδης Χ.), Ιωαννίδης.

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ (Β. Ντίσιος): Γρηγοριάδης, Κασμερίδης, Γιαννόπουλος, Νύρλας, Καπετάνος (75’ Ντινόπουλος), Περηφανόπουλος, Παντζαρτζίδης, Σαμαρόπουλος, Χατζόπουλος (62’ Κωτσόπουλος), Μουρίκι (86’ Νίκου), Τούφας.