ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ 4 – 1 Άνετα οι Αμπελόκηποι

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ  4 – 1

Άνετα οι Αμπελόκηποι

Τον ήδη υποβιβασμένο Απόλλωνα Αρναίας φιλοξένησε χθες ο Ηρακλής Αμπελοκήπων, τον οποίο και διέλυσε με σκορ 4-1. Για τους γηπεδούχους μπορεί να μην υπήρχε το βαθμολογικό ενδιαφέρον ωστόσο ήθελαν την νίκη για το γόητρο. Οι δύο ομάδες έπαιξαν χωρίς άγχος και προσέφεραν γκολ και θέαμα στον κόσμο που βρέθηκε χθες στους Αμπελόκηπους. Στο αγωνιστικό κομμάτι το 1-0 διαμόρφωσε μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέρησης ο Μπατμάς, μετά από ασίστ του Βόσδου, ενώ στο 12΄ ο Ιωαννίδης έκανε το 2-0, σκορ που έμεινε μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Το 3-0 «έγραψε» ο Μετάι στο 53΄και στο 82΄ο Νικολίτσας ανέβασε τον πήχη στο 4-0. Στην αντίπερα όχθη, για τους φιλοξενούμενους μείωσε σε 4-1 ο Ιορδανίδης στο 85΄.

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Τσαπάρας (Σερρών), Καμπερίδης, Μηναδάκης (Καβάλας).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ (Κ. Πολυχρονίδης): Αρβανιτάκης, Βόσδου (71’ Μποζίνης), Λεφίδης (56’ Μαυρουδής), Παναγιωτίδης, Ιωαννίδης, Παπαδημητρίου, Καρατζάογλου, Βογιάννου (46’ Χατζηλασκαράκης), Μετάι, Νικολίτσας, Μπατμάς.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ (Αντ. Λεπιτσάς): Χαριστός, Μενικάλι, Ζήση, Ντίντσεφ, Τζιότζιος, Καρκατζάνης (62’ Δερμιτζόγλου), Σαλέπης (85’ Σωτηριάδης), Μπουλγκουρίδης, Προβατίδης, Παπουτσής, Ιορδανίδης.