ΗΡΑΚ. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ – ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 0 – 1

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ – ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ  0 – 1

Έχασε στο τέλος τον βαθμό

Κολλημένος κάτω από την γραμμή του υποβιβασμού, παρέμεινε ο Ηρακλής Αμπελοκήπων, καθώς ένα λεπτό πριν την λήξη δέχθηκε τέρμα από το Νέστο Χρυσούπολης, 0-1, κάνοντας πλέον πολύ δύσκολη την συνέχεια για τους Θεσσαλονικείς.

Μοιρασμένο ήταν το πρώτο ημίχρονο, αλλά με την επανάληψη να είναι υπέρ των φιλοξενούμενων που έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να πάρουν το προβάδισμα κάτι που πέτυχαν λίγο πριν την λήξη του αγώνα.

19’ Ο Ζυγκερίδης δεν πρόλαβε την μπάλα, μπλόκαρε ο Καραβελίδης

24’ Σουτ του Ντουτσαρίδη λίγο έξω από το γάμα του

30’ Ο Ζυγκερίδης το σουτ η μπάλα άουτ

89’ Ο Λαζαρίδης κάνει με σουτ το 0-1 από λάθος της άμυνας των Αμπελοκήπων.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Τσιτσανούδης, Ακρίβος, Νίκζας (Λάρισας)

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ (Ν. Παπανώτας): Ζιάκκας, Βοσνιάδης, Καραπέτρος, Ιωαννίδης, Παναγιωτίδης, Βόσδου, Μαυρίδης (69’ Χιονίδης), Καραλιόπουλος, Ζυγκερίδης (82’ Παπαδόπουλος), Ντουτσαρίδης, Λιόνης.

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ (Σ. Παπαβασιλείου): Καραβελίδης, Παυλακάκης, Μπουλγούρας, Σεφερίδης, Γαμβρέλης, Τσίτσι (35’ λ.τ. Λαζαρίδης), Μκρτσιάν, Κούτεφ (90’ Κούτρας), Μακράκης, Μελισσόπουλος (48’ Κιόσε).