ΜΠΑΡΑΖ ΑΝΟΔΟΥ: Η ΑΠΕ Λαγκαδά Στην Γ Εθνική

 

 

ΜΠΑΡΑΖ ΑΝΟΔΟΥ Γ ΕΘΝΙΚΗΣ
 
Στην Γ Εθνική η ΑΠΕ Λαγκαδά

 

Λήξη της διαδικασίας των αγώνων μπαράζ για την άνοδο στην Γ Εθνική κατηγορία, όπου στον 2ο όμιλο η ΑΠΕ Λαγκαδά, μετά από 17 χρόνια, επιστρέφει στις εθνικές κατηγορίας, καθώς νίκησε στην 6η αγωνιστική τον Απόλλωνα Παραλιμνίου, ενώ και ο Κεραυνός Αγγελοχωρίου επικράτησε της αδιάφορης Προσοτσάνης αλλά δεν έφθανε. Συνοπτικά είχαμε:

 

ΑΠΕ Λαγκαδά – Απόλλων Παραλιμνίου                         2 – 1

Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Γ.Σ. Προσοτσάνης         2 – 0

 

Η Τελική Βαθμολογία

 

  1. ΑΠΕ Λαγκαδά                              12 – 5  11
  2. Κεραυνός Αγγελοχωρίου        4 – 7  10
  3. Απόλλων Παραλιμνίου              4 – 6  7
  4. Γ.Σ. Προσοτσάνης                      6 – 7  5

 

 

 


 

Τα αποτελέσματα στους ομίλους του Βορρά
 
Νέστος, Κρύα Βρύση και Εορδαϊκός στην Γ Εθνική

 

Ολοκληρώθηκε και στους υπόλοιπους ομίλους του Βορρά, η διαδικασία των αγώνων μπαράζ για την άνοδο στην γ Εθνική, όπου το εισιτήριο πήραν ο Νέστος Χρυσούπολης, ο Απόλλων Κρύας Βρύσης και ο Εορδαϊκός. Συνοπτικά είχαμε:

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

 

Δόξα Προσκυνητών – Άρης Αβάτου                      2-1

Νέστος Χρυσούπολης – ΑΕ  Διδυμότειχου        5-0

 

Τελική βαθμολογία

 

1. Νέστος Χρυσούπολης                       14 – 4  14

2. Άρης Αβάτου                                         12 – 5  10

3. Δόξα Προκυνητών                              8 – 12  6

4. ΑΕ Διδυμοτείχου                                  5 – 14  2

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ:

 

Κιλκισιακός – ΠΟ Μουδανιών                                3-1

Απόλλων Κρ. Βρύσης – ΑΣ Ειρηνούπολης        3-1

 

Τελική βαθμολογία

 

1. Απόλλων Κρ. Βρύσης                        12 – 5  15

2. Κιλκισιακός                                           15 – 9  13

3. ΠΟ Μουδανιών                                      6 – 11  7

4. ΑΣ Ειρηνούπολης                               5 – 13  0

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

 

Παναργειακός Ορεστικού – ΠΑΣ Φλώρινα      2-0

Εορδαϊκός – ΑΕ Ποντίων                               3-0

 

Βαθμολογία (6 αγων.)

 

1. Εορδαϊκός                                      10 – 2  12

2. Παναργειακός Ορεστικού           7 – 4  10

3. Φλώρινα                                              4 – 10  6

4. ΑΕ Ποντίων                                      4 – 9  3