ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ – ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ 2 – 0

ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ – ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ  2 – 0

Είμαστε ακόμη ζωντανοί

Αυτό ήταν το κυριότερο σύνθημα που φώναξαν οι φίλαθλοι της Θύελλας Φιλώτα, μετά τη νίκη της ομάδας με σκορ 2-0 επί του Βυζάντιου Κοκκινοχώματος βάζοντάς τον παράλληλα σε δύσκολη θέση για την συνέχεια. Όλα κρίθηκαν στο πρώτο ημίχρονο όταν οι Φλωρινιώτες πέτυχαν τα δύο τους τέρματα τα οποία κράτησαν στην επανάληψη παρά το ότι οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να σντιδράσουν χωρίς όμω αποτέλεσμα

Τα γκολ

Στο 2′ με πέναλτι το 1-0 που κέρδισε ο Τακιδης και εκτέλεσε ο Στεφανίδης.

38’ Ο Θεοδουλίδης με ωραίο σουτ έκανε το 2-0

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Πάνος, Κόλλιας, Λιόντος (Ηπείρου).

ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ (Γ. Τζόλας): Κοντογουλιδης, Α, Σπηλιώτης, Κοντογουλίδης Δ., Πιρίτσαους, Τακίδης, Παπαγεωργίου, Θεοδουλίδης (67’ Γουρζουλίδης Π.), Ελευθεριάδης, Μπαστάνης Γ. (82’ Βαφειάδης), Στεφανίδης (60’ Γιακουμής), Μπαστάνης Θ.

ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ (Γ. Ιωαννίδης): Καγγελίδης, Καζαντζίδης, Γαλακτερός (57’ Περσίδης), Πόπτσης, Κωνσταντίνης (46’ Μπονέρης), Δαγκούλης, Κεφαλάς, Τοπάλι, Τουλούπης (87’ Τουνγκελίδης), Τσίλογλου, Παντελίδης