ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ – ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 0 – 3

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ – ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ  0 – 3

Άνετο διπλό στη Χαλάστρα

Ο Άρης για ένα ακόμα παιχνίδι απέδειξε πως δεν έχει… αντίπαλο στην κατηγορία αυτή, καθώς σε ρυθμό… ρελαντί πέρασε και από την Χαλάστρα, κερδίζοντας με 3-0 τον Καμπανιακό και διατήρησε τη διαφορά από τους διώκτες του.

13’ Ατομική ενέργεια και σουτ του Ν’ Λουντούλου, αδύναμο, με την μπάλα να περνά πολύ άουτ.

18’ Σουτ του Πάλλα, δεν ανησυχεί ο Σιδεράκης.

22’ Φάουλ του Τάτου, κεφαλιά του Καπνίδη με τη μπάλα να απομακρύνεται. Στη συνέχεια οι «κιτρινόμαυροι» προσπάθησαν να απειλήσουν εκ νέου, αλλά οι γηπεδούχοι έδιωξαν τον κίνδυνο.

26’ Σουτ του Γεωργιάδη με το αριστερό, η μπάλα απέλπιστικά μακριά από την αντίπαλη εστία.

30’ Ατομική ενέργεια του Τάτου, που πέρασε δύο-τρεις αντιπάλους, «έσπασε» στον Κυβελίδη μέσα στην μικρή περιοχή με τον φορ του Άρη να αστοχεί απελπιστικά.

34’ Ο Ν’ Λουντούλου σκοράρει με διαγώνιο σουτ από τα δεξιά, μετά από ωραία πάσα του Κυβελίδη, 0-1.

37’ Σουτ του Μπάλιου, μπλόκαρε ο Σιδεράκης.

39’ Πολύ καλή προσπάθεια και σουτ του Κυβελίδη από τα αριστερά, ο Κηπουρός σε κόρνερ.

41’ Δυνατό σουτ του Καλογέρη, εκτός μεγάλης περιοχής η μπάλα βρήκε την εξωτερική πλευρά των διχτύων.

42’ Πολύ ωραίο σουτ από τον Καπνίδη έξω από την περιοχή, που κάνει το 0-2.

64’ Σουτ του Χρήστου για τον Καμπανιακό, η μπάλα άουτ.

78’ Με ωραίο πλασέ ο Ντούνης πέτυχε το τρίτο τέρμα των «κιτρινόμαυρων», 0-3.

85’ Σέντρα-σουτ του Πόι, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

90’ Αποβολή για τον Χατζόπουλο, με 9 παίκτες τελειώνει το ματς ο Καμπανιακός, καθώς είχε προηγηθεί ο Ρακαβίνας που στο 85’ είχε δεχθεί 2η κίτρινη κάρτα.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Τσέτσιλας, Φαλτάκας (Γρεβενών), Μπαλιάγκας (Κοζάνης).

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Λ. Υφαντίδης): Κηπουρός, Σταυρόπουλος, Γαβανάς (46’ Παπάζης), Δουρμούζης, Ρακαβίνας, Χατζόπουλος, Μπάλλιος (64’ Λορέντσο), Σαπανίδης, Πάλλας, Κουντουράς (46’ Χρήστου), Προβατίδης.

ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ (Ν. Αναστόπουλος): Σιδεράκης, Γεωργιάδης, Τσουμάνης, Μελισσάς, Σαμαράς, Καζναφέρης, Καλογέρης, Ν’ Λουντούλου (46’ Ντούνης), Καπνίδης, Τάτος (81’ Κωνσταντινίδης), Κυβελιδης (79’ Πόι).