ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ – ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ 3-0

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ – ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ  3-0

Πιο άνετα απ’ ότι περίμενε

Εύκολη υπόθεση αποδείχθηκε για τον Καμπανιακό η αναμέτρηση με το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος. Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και πετυχαίνοντας δύο γκολ μέσα στο πρώτο τέταρτο καθάρισαν από νωρίς την αναμέτρηση και πήραν ένα εύκολο τρίποντο απέναντι στο Βυζάντιο που και χθες έδειξε πολύ αδύναμο μακριά από την έδρα του. Το σκορ για τον Καμπανιακό άνοιξε ο Χρήστου με δυνατό σουτ στο 5′ και δέκα λεπτά αργότερα ο Μπάλιος αξιοποίησε σέντρα του Τρικαλινού από αριστερά και με ωραία κεφαλιά σημείωσε το 2-0. Το «κερασάκι» στη νίκη του Καμπανιακού έβαλε στο 89′ ο Φουρτζίου. Ένα λεπτό νωρίτερα, το Βυζάντιο έχασε μεγάλη ευκαιρία να ξαναμπεί στο ματς, όμως, ο Κηπουρός αντέδρασε εξαιρετικά στο τετ-α-τετ με τον Αποστολίδη.

**Διαιτητές: Σιδερίδης (ΕΠΣ Καστοριάς), Μωϋσιάδης, Στεφούδης (ΕΠΣ Γρεβενών)

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Θ. Γιαμουρίδης):Κηπουρός, Παπάζης, Τρικαλινός, Δουρμούζης, Γαβανάς, Χατζόπουλος, Σιαπανίδης (75’ Φουρτζίου), Ταχματζίδης (42’ Αθανασιάδης), Χρήστου, Πασιαλής (73’ Πετρούσης), Μπάλιος.

ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ (Δ. Μαγκαφίνης): Σουμουλίδης, Δαγκούλης, Γαλακτερός, Ματεντζίδης, Μουσικάκης, Πόπτσης (40’ Παντελίδης), Κεφαλάς, Καρλόπουλος, Αποστολίδης (80’ Καζαντζίδης), Τσίλογλου (75’ Ορφανίδης), Μπαρέττας.