ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ – ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ 3 – 1

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ – ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ  3 – 1

Χωρίς να προβληματιστεί

Παίζοντας όσο έπρεπε ο Καμπανιακός πρόσθεσε άλλους τρεις πολύτιμους βαθμούς κερδίζοντας την ομάδα του Εβρου Σουφλίου με σκορ 3-1.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους

στο 10΄ο Πάλλας και με την συμπλήρωση του 20λέπτου ο Χρήστου πετυχαίνει το δεύτερο τέρμα των γηπεδούχων.

Παιχνίδι κέντρου στην συνέχεια μέχρι την λήξη του ημιχρόνου που βρίσκει τους Χαλαστρινούς μπροστά στο σκορ με 2-0.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και αφού πρώτα έχασε κλασσικές ευκαιρίες ο Πάλλας στο 67’ πετυχαίνει το 3-0.

Οι γηπεδούχοι επαναπαύτηκαν και η ομάδα του Σουφλίου πήρε την πρωτοβουλία φτάνοντας με αξιώσεις μπροστά στην εστία του Κηπουρού. Τελικά μείωσαν στο σκορ σε 3-1 στο 79’ με τον Τζελέπη, ενώ το παιχνίδι έχασε το ενδιαφέρον του στα τελευταία λεπτά.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Γεωργιτσόπουλος, Χασιώτης, Κουβαλάκης (ΕΠΣ Δράμας).

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ: Κηπουρός, ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, Μενικάλι, Γαβανάς, ΡΑΓΚΑΒΙΝΑΣ (67΄ Τσακίρης), Χατζόπουλος, ΜΠΑΛΙΟΣ, ΠΑΛΛΑΣ (75΄ Κορκοντζέλος), ΧΡΗΣΤΟΥ, Κουντουράς, Προβατίδης (30΄ λ.τ. Βούζας).

ΕΒΡΟΣ: Λιολιοσίδης, Μπάμνιος, Ζάχος, Χατζάκος, Λίτσιος, Χιζανασβίλι (46΄ Δροσάκης), ΕΜΡΕ, ΔΡΑΓΑΝΙΔΗΣ (80΄ Κουτσούλας), Μερτίκας (46΄ Φακίτσας), ΕΦΡΑΙΜΙΔΗΣ, Τζελέπης.