ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ – ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ 2 – 2

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ – ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ  2 – 2

Πλήρωσε την αστοχία του

Ο Νέστος είχε τις ευκαιρίες να πάρει το τρίποντο στην εντός έδρας αναμέτρηση της 5ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής με τον Έβρο Σουφλίου όμως τελικά το ματς έμεινε στο 2-2. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με χαμένο πέναλτι στο 9ο λεπτό και πριν τη συμπλήρωση του μισάωρου βρέθηκαν πίσω στο σκορ. Έκαναν την ολική ανατροπή για το υπέρ τους 2-1 στην επανάληψη και ενώ απέμειναν λίγα λεπτά για την λήξη του αγώνα διαμορφώθηκε το τελικό 2-2.

Θα θυμίσουμε ότι ο Νέστος παρατάχθηκε με υπηρεσιακό προπονητή τον Γ. Κασκαμπανιώτη και βρίσκεται σε αναζήτηση νέου μετά την παραίτηση βόμβα του Γ. Ισπυρλίδη.

Στο 3ο λεπτό σουτ του Παπαδάτου άουτ.

Στο 8’ δυνατό σουτ του Μκρτσιάν απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

Στο 9’ ο Θυμνιανίδης ανέτρεψε τον Ζγκούρι και ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι. Στην «βούλα» πήγε ο Ζγκούρι, όμως ο τερματοφύλακας του Έβρου απέκρουσε με τα πόδια.

Στο 26’ δυνατό σουτ του Ζυγκερίδη έξω από την περιοχή και 0-1.

Στο 32’ κόρνερ του Φραγκούλη, κεφαλιά του Χατζάκου μόλις άουτ.

Στο 39’ σουτ του Ζγκούρι απέκρουσε σωτήρια ο Θυμνιανίδης.

Στο 42’ σουτ του Χασάνογλου άουτ.

Στο 60’ σέντρα του Ζγκούρι, ο τερματοφύλακας έπεσε και απέκρουσε προ του Χασάνογλου.

Στο 61’ σουτ του Μαχαιρούδη στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 72’ κεφαλιά πάσα του Μαχαιρούδη για τον Χασάνογλου που με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 75’ προβολή του Χασάνογλου σε κενή εστία, η μπάλα πήγαινε προς το δοκάρι αλλά δεν πρόλαβε ο Μαχαιρούδης να παρέμβει.

Στο 81’ ανατροπή του Γκατζολάρι από τον Θ. Λουϊζίδη και πέναλτι. Στην εκτέλεση πήγε ο παθών για την ολική ανατροπή, 2-1.

Στο 87’ γυριστό σουτ του Πιτσόκου για το τελικό 2-2.

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Δραγάτης, Γούτας και Μαλανδρής (Χαλκιδικής).

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ (Γ. Κασκαμπανιώτης): Καραβελίδης, Παυλακάκης, Γαμβρέλης, Σεφερίδης (35’ λ.τ. Νίκου), Χασάνογλου, Μκρτσιάν, Παπαδάτος, Γκατζολάρι, Λαζαρίδης (52’ Μαχαιρούδης), Κούτεφ, Ζγκούρι.

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ (Μπ. Χρυσοστομίδης): Θυμνιανίδης, Μπάμνιος, Φραγκούλης, (63’ Πιτσόκος), Χατζάκος, Λειβαδιώτης, δραγανίδης, Κάρεν Αβογιάν, (50’ Λουϊζίδης Χ.) Χιζανασβίλι, Μέρτικας, (75’ Λουϊζίδης Θ.), Εμρέ, Ζυγκερίδης.