ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ 3 – 0

 


135 φωτογραφίες του αγώνα ΔΟΞΑΣ ΔΡΑΜΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ θα δείτε εδώ…..απαγορεύεται η δημοσίευση έστω και μερικώς σε εφημερίδες

 

 

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ  3 – 0
 
Προβληματίστηκε μόνο στο 1ο ημίχρονο

 

Μπορεί το σκορ 3-0 να δείχνει ότι η νίκη για τη Δόξα Δράμας ήταν εύκολη, αλλά αυτό δεν μπορεί κάποιος να το ισχυριστεί, αφού η Θύελλα Φιλώτα έχοντας κίνητρο για κάτι θετικό αντιστάθηκε στο πρώτο ημίχρονο και μέχρι περίπου το 80ο λεπτό, όταν και οι «Μαυραετοί» πέτυχαν το 2ο τέρμα τους.

Η υπεροχή ήταν με το μέρος των γηπεδούχων, που είχαν καλές ευκαιρίες για να «καθαρίσουν « νωρίς το παιχνίδι, αλλά και οι Φλωρινιώτες έκαναν και αυτοί την δική τους προσπάθεια για να πάρουν το θετικό αποτέλεσμα, αλλά δεν άντεξαν μέχρι τέλος οι νεαροί παίκτες τους.

Το φιλμ του αγώνα

3’ Ο Κοντογουλίδης βγαίνει εκτός περιοχής για να αποκρούσει, με το σουτ του Κουμπρόγλου να φεύγει άουτ.

16’ Από σέντρα του Παπαζούδη από αριστερά, ο Μαρκόπουλος πιάνει την κεφαλιά, με την μπάλα να κτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι και μετά στα δίχτυα του Κοντογουλίδη, 1-0.

22’ Το σουτ από τον Θ. Μπαστάνη φεύγει ψηλά άουτ.

34’ Ατομική προσπάθεια του Θωμά Μπαστάνη που μπαίνει από αριστερά, αποφεύγει τον Χαριτωνίδη βγαίνει απέναντι στον Μένκα, σουτάρει και η μπάλα βρίσκει πάνω στο σώμα του τερματοφύλακα της Δόξας και φεύγει κόρνερ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

79’ Ο Γαϊδαρτζής με σουτ μέσα από την περιοχή από ασίστ του Ντος Σάντος, κάνει το 2-0, «καθαρίζοντας» έτσι την υπόθεση νίκη.

87’ Πάλι στην επίθεση οι γηπεδούχοι η μπάλα στον Σάντος και με σουτ κάνει το τελικό 3-0.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Δημητριάδης, Χριστάκογλου (Χαλκιδικής), Σιανίδης (Μακεδονίας).

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κ. Βασιλακάκης): Μένκα, Ρεβυθόπουλος, Βιτλής, Χαριτωνίδης, Γκαρακλίδης, Παπαζούδης (65’ Κανετίδης), Κουμπρόγλου (46’ Ντος Σάντος), Γαϊδαρτζής, Παπαδόπουλος Μ. (77’ Πετρόπουλος), Μαρκόπουλος, Σπάσιτς.

ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ (Γ Τζόλας): Κοντογουλίδης Αν., Σπηλιώτης (56’ Βαφειάδης), Κοντογουλίδης Δημ.,  Τακίδης, Πιριτζάους, Παπαγεωργίου, Θεοδουλίδης Ελευθεριάδης Στεφανίδης (75’ Ιορδανίδης),. Μπαστάνης Γ., Μπαστάνης Θ.

1-0   Μαρκόπουλος

2-0 Γαϊδαρτζής

3-0    Ντος Σάντος

 

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ

Και μαθηματικά πρωταθλητής ο Άρης, ξέφυγε στην 2η θέση η Δόξα

 

Με αναμενόμενες νίκες να πετυχαίνουν Άρης και Δόξα Δράμας, αλλά και με αρκετές εκπλήξεις ολοκληρώθηκε η 29η αγωνιστική για το πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Γ Εθνικής κατηγορίας, όπου όλα τα αποτελέσματα, η βαθμολογία, η επόμενη αγωνιστική και οι πρώτοι σκόρερ, είναι:

 

Τα αποτελέσματα  29η αγωνιστική

 

Απόλλων Κρ. Βρύσης            –           Νέστος Χρυσούπ.       2-1

Δόξα Δράμας   –                                    Θύελλα Φιλώτα          3-0

Απόλλων Καλαμαρ.   –                      ΑΠΕ Λαγκαδά             0-1

Έβρος Σουφλίου         –            Βυζάντιο Κοκκινοχ.              0-4

Φ.Σ. Κοζάνη   –           Ε                 θνικός Ν. Αγιονερίου           0-1

Εθνικός Σερρών          –            Ηρακλής Αμπελοκ.     0-3 α.α.

Άρης Θεσ/νίκης          –                     Εορδαϊκός                           3-2

Α.Ο. Καβάλα  –                               Εθνικός Αλεξ/πολης                1-1

Ρεπό: Καμπανιακός

 

Η βαθμολογία

 

ΟΜΑΔΕΣ

ΑΓ.

Ν

Ι

Η

ΤΕΡΜΑΤΑ

Β

Άρης Θεσ/νίκης

* 27

24

2

1

63

16

74

Δόξα Δράμας

28

17

8

3

38

16

59

Νέστος Χρυσούπ.

* 27

17

3

7

53

28

54

Α.Ο. Καβάλα

* 27

11

10

6

41

22

43

ΑΠΕ Λαγκαδά

* 27

12

6

9

35

30

42

Καμπανιακός

* 27

11

8

8

39

22

41

Απόλλων Καλαμαρ.

* 27

12

5

10

35

26

41

Εορδαϊκός

* 27

11

8

8

30

27

41

Εθνικός Ν. Αγιονερίου

* 27

11

7

9

24

20

40

Βυζάντιο Κοκκινοχ.

28

11

4

13

42

38

37

Φ.Σ. Κοζάνη

* 27

10

4

13

30

43

34

Απόλλων Κρ. Βρύσης

28

9

6

13

24

34

33

Θύελλα Φιλώτα

28

9

4

15

27

35

31

Εθνικός Αλεξ/πολης

* 27

6

8

13

18

31

26

Ηρακλής Αμπελοκ.

* 27

7

3

17

30

46

24

Έβρος Σουφλίου

28

4

5

19

25

74

17

Εθνικός Σερρών

* 27

2

5

20

10

56

11

 

Με * φαίνονται οι ομάδες που έχουν κάνει δύο REPO

** Ο Εθνικός Σερρών αποχώρησε από το πρωτάθλημα

 

Η επόμενη αγωνιστική (10.04.16 – 4 μ.μ.)

 

Δόξα Δράμας   –           Απόλλων Κρ. Βρύσης                       

Νέστος Χρυσούπ.       –           Απόλλων Καλαμαρ.              

Θύελλα Φιλώτα          –           Έβρος Σουφλίου                    

ΑΠΕ Λαγκαδά            –           Φ.Σ. Κοζάνη              

Εθνικός Ν. Αγιονερίου           –           Εθνικός Σερρών                     

Καμπανιακός   –           Άρης Θεσ/νίκης                     

Ηρακλής Αμπελοκ.     –           Εθνικός Αλεξ/πολης              

Εορδαϊκός       –           Α.Ο. Καβάλα             

Ρεπό: Βυζάντιο Κοκκινοχ.                 

 

Οι πρώτοι σκόρερ

 

Καπνίδης         Άρης Θεσσαλονίκης               18

Γαϊδαρτζής      Δόξα Δράμας                              16

Ζγκούρι           Νέστος Χρυσούπολης            12

Τσίλογλου       Βυζάντιο Κοκκινοχ.                 10

Στεφανίδης Ν. Εθνικός Ν. Αγιονερίου           9

Τάτος   Άρης Θεσσαλονίκης                             9

Χρήστου         Καμπανιακός                                9

Ζιγκερίδης       Έβρος Σουφλίου                      8

Κρυστάλλης    Εθνικός Σερρών – ΑΠΕ Λαγκαδά      8

Ντούνης          Άρης Θεσσαλονίκης                8

Δουμάνης        Α.Ο. Καβάλα                                  7

Ιβιτς     Απόλλων Κρ. Βρύσης                                7

Μαυροματίδης            Εορδαϊκός                          7

Μπαρέτας        Βυζάντιο Κοκκινοχ.                      7

Πάλλας            Καμπανιακός                                     7

Πτηνόπουλος  Α.Ο. Καβάλα                                  7

Στεφανίδης      Θύελλα Φιλώτα                            7

Γκατζολάρι      Νέστος Χρυσούπολης            6

Κεφαλάς          Βυζάντιο Κοκκινοχ.                  6

Κούτεφ            Νέστος Χρυσούπολης            6

Κυβελίδης       Άρης Θεσσαλονίκης                     6

Μπαστάνης      Θύελλα Φιλώτα                          6

Ντούγκα          ΑΠΕ Λαγκαδά                              6

Χιονίδης          Ηρακλής Αμπελοκήπων         6

Γιόνδης            Εορδαϊκός                                   5

Εμρέ    Έβρος Σουφλίου                                  5

Ζαννέτου         Απόλλων Καλαμαριάς            5

Ντος Σάντος    Δόξα Δράμας                                 5

Αυτογκόλ: Παυλίδης (Εθνικός Σερρών), Μπάρμπας (Ηρακλής Αμπελοκήπων), Ζυγκερίδης (Έβρος Σουφλίου), Παπαδόπουλος Γ. (Απόλλων Κρ. Βρύσης), Ρακαβίνας (Καμπανιακός), Μπρέγου (Απόλλων Κρ, Βρύσης), Βόσδου (Ηρακλής Αμπελοκήπων).