ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ 0 – 1 Είχε κίνητρο, πήρε το διπλό

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ  0 – 1

Είχε κίνητρο, πήρε το διπλό

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ:

Ο Απόλλων Αρναίας είχε μεγαλύτερο κίνητρο από τον Ορφέα στο μεταξύ τους παιχνίδι στο δημοτικό στάδιο Ελευθερούπολης και πήρε το πολύτιμο «διπλό» με 0-1 για την 27η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς, δημιούργησαν ευκαιρίες και προηγήθηκαν στο 29ο λεπτό (0-1). Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ορφέας προσπάθησε να απειλήσει, έχασε τις δικές του ευκαιρίες αλλά το σκορ δεν άλλαξε. Λίγο πριν το φινάλε οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι σε χέρι στη περιοχή.

Στο 5ο λεπτό σέντρα του Σαλέπη, κεφαλιά του Παπουτσή άουτ.

Στο 10’ φάουλ του Ιορδανίδη στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 15’ σουτ του Αποστολάκη μπλόκαρε ο Παγκάκης.

Στο 19’ σουτ του Παπουτσή μόλις άουτ.

Στο 22’ τετ-α-τετ του Προβατίδη, πλασέ άουτ.

Στο 29’ λάθος  στην άμυνα του Ορφέα, ο Παπουτσής έκανε το 0-1, με διαμαρτυρίες ότι ίσως η μπάλα δεν πέρασε τη γραμμή.

Στο 34’ σουτ του Θεοδωρίδη από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και κατέληξε κόρνερ.

Στο 43’ σουτ του Καρακατσάνη, σε κόρνερ ο Παγκάκης.

Στο 61’ σέντρα του Παπουτσή, κεφαλιά του Σαββελίδη άουτ.