Σκόνταψε στον Φιλώτα ο Άρης, έπεσε η Κοζάνη και το Βυζάντιο

 

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ

Σκόνταψε στον Φιλώτα ο Άρης, έπεσε η Κοζάνη και το Βυζάντιο

 

Έχοντας ξεκαθαρίσει από νωρίς η κατάκτηση της πρώτης θέσης από τον Άρη, που όμως σκόνταψε στον Φιλώτα, σήμερα κρίθηκε και η παραμονή στην κατηγορία, με την Κοζάνη να χάνει στην Καλαμαριά και το Βυζάντιο που έχασε στην έδρα του από την Καβάλα. Όλα τα αποτελέσματα η βαθμολογία, η επόμενη αγωνιστική και πρώτοι σκόρερ είναι:

 

Τα αποτελέσματα  32η αγωνιστική

 

Έβρος Σουφλίου         –           Απόλλων Κρ. Βρύσης            2-2

Απόλλων Καλαμαρ.   –           Φ.Σ. Κοζάνη                        2-1

Νέστος Χρυσούπ.       –           Εθνικός Σερρών            3-0 α.α.

Θύελλα Φιλώτα          –           Άρης Θεσ/νίκης                0-0

ΑΠΕ Λαγκαδά            –           Εθνικός Αλεξ/πολης     5­-0

Βυζάντιο Κοκκινοχ.    –           Α.Ο. Καβάλα                  1-3

Εθνικός Ν. Αγιονερίου           –           Εορδαϊκός       1-1

Καμπανιακός   –           Ηρακλής Αμπελοκ.                3-0

Ρεπό: Δόξα Δράμας                

 

Η βαθμολογία

 

ΟΜΑΔΕΣ

ΑΓ.

Ν

Ι

Η

ΤΕΡΜΑΤΑ

Β

Άρης Θεσ/νίκης

* 30

26

3

1

68

16

81

Δόξα Δράμας

* 30

18

9

3

45

20

63

Νέστος Χρυσούπ.

* 30

19

3

8

59

32

60

Α.Ο. Καβάλα

* 30

14

10

6

49

23

52

ΑΠΕ Λαγκαδά

* 30

14

7

9

45

32

49

Απόλλων Καλαμαρ.

* 30

14

5

11

40

29

47

Εθνικός Ν. Αγιονερίου

* 30

13

8

9

29

21

47

Εορδαϊκός

* 30

12

9

9

32

31

45

Καμπανιακός

* 30

12

8

10

42

27

44

Φ.Σ. Κοζάνη

* 30

11

5

14

36

48

38

Βυζάντιο Κοκκινοχ.

* 30

11

4

15

43

43

37

Απόλλων Κρ. Βρύσης

31

9

7

15

26

41

34

Θύελλα Φιλώτα

* 30

9

5

16

27

36

32

Εθνικός Αλεξ/πολης

* 30

6

9

15

19

38

27

Ηρακλής Αμπελοκ.

* 30

7

4

19

31

51

25

Έβρος Σουφλίου

31

5

7

19

32

80

22

Εθνικός Σερρών

* 30

2

5

23

10

65

11

 

Με * φαίνονται οι ομάδες που έχουν κάνει δύο REPO

** Ο Εθνικός Σερρών αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

 

Η επόμενη αγωνιστική (08.05.16 – 5 μ.μ.)

 

Απόλλων Κρ. Βρύσης            –           Φ.Σ. Κοζάνη              

Εθνικός Σερρών          –           Απόλλων Καλαμαρ.  0-3 α.α.            

Άρης Θεσ/νίκης          –           Δόξα Δράμας              

Εθνικός Αλεξ/πολης   –           Νέστος Χρυσούπ.                  

Α.Ο. Καβάλα  –                            Θύελλα Φιλώτα                     

Εορδαϊκός       –                         ΑΠΕ Λαγκαδά                       

Ηρακλής Αμπελοκ.     –           Βυζάντιο Κοκκινοχ.               

Εθνικός Ν. Αγιονερίου           –           Καμπανιακός              

Ρεπό: Έβρος Σουφλίου

Οι πρώτοι σκόρερ

 

Γαϊδαρτζής      Δόξα Δράμας                          19

Καπνίδης         Άρης Θεσσαλονίκης            19

Ζγκούρι           Νέστος Χρυσούπολης            13

Ζιγκερίδης       Έβρος Σουφλίου              10

Κρυστάλλης    Εθνικός Σερρών – ΑΠΕ Λαγκαδά      10

Στεφανίδης Νέστορας Εθνικός Ν. Αγιονερίου           10

Τσίλογλου       Βυζάντιο Κοκκινοχ.    10

Χρήστου         Καμπανιακός   10

Ντούνης          Άρης Θεσσαλονίκης   9

Τάτος   Άρης Θεσσαλονίκης   9

Ιβιτς     Απόλλων Κρ. Βρύσης            8

Κυβελίδης       Άρης Θεσσαλονίκης   8

Πάλλας            Καμπανιακός   8

Πτηνόπουλος  Α.Ο. Καβάλα  8

Γκατζολάρι      Νέστος Χρυσούπολης            7

Δουμάνης        Α.Ο. Καβάλα  7

Μαυροματίδης            Εορδαϊκός       7

Μπαρέτας        Βυζάντιο Κοκκινοχ.    7

Ντούγκα          ΑΠΕ Λαγκαδά            7

Στεφανίδης      Θύελλα Φιλώτα          7

Εμρέ    Έβρος Σουφλίου         6

Ζαννέτου         Απόλλων Καλαμαριάς            6

Κεφαλάς          Βυζάντιο Κοκκινοχ.    6

Κούτεφ            Νέστος Χρυσούπολης            6

Μπαστάνης      Θύελλα Φιλώτα          6

Μπρατσιάνι     Α.Ο. Καβάλα  6

Χιονίδης          Ηρακλής Αμπελοκήπων         6

Αυτογκόλ: Παυλίδης (Εθνικός Σερρών), Μπάρμπας (Ηρακλής Αμπελοκήπων), Ζυγκερίδης (Έβρος Σουφλίου), Παπαδόπουλος Γ. (Απόλλων Κρ. Βρύσης), Ρακαβίνας (Καμπανιακός), Μπρέγου (Απόλλων Κρ, Βρύσης), Βόσδου (Ηρακλής Αμπελοκήπων), Σαββίδης, Κάζογλου (Εορδαϊκός), Κραγιόπουλος (Ηρακλής Αμπελοκήπων), Χαριτωνίδης (Δόξα Δράμας).