ΝΑΟΥΣΑ – ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ 2 – 2 Τουλάχιστον κράτησε τον βαθμό

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ – ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ  2 – 2

Τουλάχιστον κράτησε τον βαθμό

Στην επιστροφή της στις εθνικές κατηγορίες, η Νάουσα υποδέχθηκε στην έδρα τον Εορδαϊκό, με το τελικό αποτέλεσμα να ισόπαλο με σκορ 2-2. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν γρήγορα στο σκορ, αντέδρασαν στο πρώτο ημίχρονο και έκαναν την ανατροπή, αλλά στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ξαναπήραν την πρωτοβουλία και ισοφάρισαν, αφήνοντας και τις δύο ομάδες ανικανοποίητες.

16’ O Χαραλαμπίδης με σουτ κάνει το 0-1 αιφνιδιάζοντας τους γηπεδούχους

25’ Γρήγορα ντέδρασε η Νάουσα όταν ο Καπετάνος με σουτ κάνει το 1-1

35’ Ανατροπή για τους γηπεδούχους με τον Κωτσόπουλο με σουτ να κάνει το 2-1.

45’ ο Χαραλαμπίδης σεθέση τετ-α-τετ σούταρε αλλά έπιασε την μπάλα ο Κοντογουλίδης

75’ Ο Χαραλαμπίδης κα πάλι με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Μπεκιάρης, Τίκας, Βογιατζής (Καρδίτσας).

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ (Β. Ντίσιος)): Κοντογουλίδης, Χατζόπουλος, Μπρέγκου, Κασμερίδης, Νύρλας, Καπετάνος, Περηφανόπουλος, Μουσικάκης (75’ Πατσατσίδης), Κωτσόπουλος, Μουρίκι, Τούφας

ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ (Α. Αλεξίου): Περπερίδης, Δηνοβίτσης, Σαββίδης, Λιάμης (76’ Ιωαννίδης), Κανταρτζής, Μπαλίτσας (46’ Νικολαΐδης), Θεοδουλίδης (89’ Καλογιαννίδης), Πίκος, Μήλος, Μαυροματίδης, Χαραλαμπίδης.

* Ο Λιάμης χτύπησε στον ώμο πήγε νοσοκομείο.