ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑΣ 1 – 0

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑΣ  1 – 0

Λύτρωση στο τέλος

Χρειάστηκε να φθάσει το παιχνίδι στο τελευταίο του λεπτό ο αγώνας ανάμεσα στη Νάουσα και τον μακεδονικό Φούφας και να μείνει με 10 παίκτες ο φιλοξενούμενος μετά την αποβολή του Τακίδη στο 86’ με 2η κίτρινη κάρτα, για να έρθει στο 90’ ο Παντζαρτζίδης στο 90’ με σουτ για να κάνει το 1-0.

Οι γηπεδούχοι χρειαζόντουσαν το «τρίποντο» για να ξεκολλήσουν από τις χαμηλές θέσεις της βαθμολογίας, ενώ οι φιλοξενούμενοι δέχθηκαν το 2ο τέρμα στα τελλευταία τους έξι παιχνίδια.

Στο 15’ Καπετάνος σε θέση τετ-α-τετ μετά από μπαλιά του Νίρλα, σούταρε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.  Στο ημίωρο εκτέλεση φάουλ του Μπρέγκου, λάθος έξοδος του γκολκίπερ Χρυσοστομίδη, πετάχτηκε ο Κασμερίδης και έπιασε την κεφαλιά, έδιωξε σωτήρια ο Τζουβάρας. Λίγο πριν το ημίχρονο ο Χάιτας έπιασε το σουτ που όμως δεν απείλησε τον Κοντογουλίδη Στο 64’ κόρνερ Μπρέγκου, κεφαλιά Σαμαρόπουλου ο Χρυσοστομίδης απέκρουσε σε κόρνερ Και στο 75’ εναλλαγή Τούφα, Καπετάνου, Περηφανόπουλου, ο τελευταίος έπιασε το σουτ, ο Χρυσοστομίδης απέκρουσε

Στο 90’ με δυνατό σουτ εντός περιοχής, ο Παντζαρτζίδης διαμόρφωσε το τελικό 1-0.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Τσιαουσίδης, Μιχτατίδης, Κούφος (Μακεδονίας).

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ (Β. Ντίσιος): Κοντογουλίδης, Μπρέγκου (73’ Τούφας), Κασμερίδης, Ζούρκος (38’ Χατζόπουλος), Νύρλας, Καπετάνος, Περηφανόπουλος, Μουσικάκης, Σαμαρόπουλος, Κωτσόπουλος, Μουρίκι (86’ Παντζαρτζίδης).

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑΣ (Γ. Παπακώστας): Χρυσοστομίδης, Τζόμπο, Φωτιάδης, Τζουβάρας, Κιβρακίδης (90’ Πολυχρονιάδης), Παπουτσίδης, Καραπέτρος (81’ Πιριτζάους), Τακίδης, Χατζηρούποπης (70’ Τσακαλίδης), Τοπάλης, Χάιτας.