SUPER LEAGUE 2

SUPER LEAGUE  2 Πρεμιέρα μετά από δύο μήνες

 

SUPER LEAGUE  2

Πρεμιέρα μετά από δύο μήνες

Μετά από δύο μήνες αναβολών και πολλών δικαστικών υποθέσεων με πολλές ανατροπές και δύο ομάδες να αποκλείονται (Δόξα Δράμα και Ασπρόπυργος), ξεκίνησε το απόγευμα του Σαββάτου τα 2η τη τάξη επαγγελματική κατηγορία, όπου ο Ολυμπικός Β νίκησε την ομάδα του ΠΑΟΚ Β, ενώ Πανσερραϊκός και Ολυμπιακός Βόλου έμεινανα στο 2-2. Το αυριανό πρόγραμμα και οι τριπλέτες της διαιτησίας, είναι:

Τα παιχνίδια του Σαββάτου

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β – ΠΑΟΚ Β 3-1

ΣΚΟΡΕΡ: 65′ Κίτσος σουτ, 72′ Μπα πεν, 87′ Βοΐλης σουτ – 13′ αυτ. Καλογερόπουλος

Ολυμπιακός Β (Ιμπαγάσα): Τζολάκης, Μπαγκαλιάνης, Καλογερόπουλος, Νίκολιτς, Αποστολόπουλος, Ξενιτίδης, Κωστή (82′ Σαπουντζής), Σουρλής (90′ Ντόι), Κίτσος, Μαρίνος (90′ Λιάτσος), Μπα (85′ Βοΐλης).

ΠΑΟΚ Β (Γκαρσία): Ταλιχμανίδης, Τσαούσης (76′ Φασίδης), Καλουτσικίδης, Ίνγκασον (66′ Αποστολόπουλος), Κουλιεράκης, Ουεντραόγκο, Σαλαμούρας (46′ Γιαξής), Χατζηστραβός, Τζήμας (66′ Παναγιώτου), Γαϊτανίδης, Πανίδης (58′ Γκορντεζιάνι).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠ. ΒΟΛΟΥ 2-2

ΣΚΟΡΕΡ: 24′, 56 Κανίς σουτ – 31′ Κουντουριώτης σουτ, 44′ Μπάτροβιτς σουτ

Στο 27′ ο Μαρκιόνι εκτέλεσε φάουλ και η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Ξενοδόχοβ!

Πανσερραϊκός (Σαραγόσα): Καβουσάκης, Γιανναράκης, Ζέρης, Μαρκιόνι (80′ Καραμπέρης), Κόντσι (68′ Μέσι), Ανάκογλου, Πίντο, Κανίς, Κουκόλης (40′ λ.τ Δημητρίου), Φουάσης (46′ Θεοδωρίδης), Κρητικός (68′ Τσιμίκας).

Ολυμπιακός Βόλου (Βαζάκα): Ξενοδόχοβ, Γραικός, Παπακώστας, Φιλίποβιτς, Ναά, Κόλα, Σκοπελίτης (90′ Ντουάρτε), Μπάτροβιτς (90′ Αμπουμπακάρι), Βερνάρδος, Κουντουριώτης (66′ Χατζηπιρπιρίδης), Σιαφά (80′ Ετογκά).

 

Τα παιχνίδια της Κυριακής

Κυριακή 7 Νοεμβρίου – 15:00

Απόλλων Λάρισας-Τρίκαλα

Διαιτητής: Μπεκιάρης (Καρδίτσας)

Βοηθοί: Αϊναλής (Μακεδονίας), Χαραλαμπόπουλος (Κιλκίς)

4ος: Θεοχάρης (Θεσσαλίας)

 

Ηρακλής-Νίκη Βόλου

Διαιτητής: Τακίδης (Κιλκίς)

Βοηθοί: Σάββας (Σερρών), Μπαλιάκας (Κοζάνης)

4ος: Κακουλίδης (Θράκης)

 

Βέροια-Αλμωπός Αριδαίας

Διαιτητής: Τάσης (Ηπείρου)

Βοηθοί: Νατσιόπουλος (Μακεδονίας), Μάνος (Λάρισας)

4ος: Καλατζής (Θεσσαλίας)

 

Απόλλων Πόντου-Καβάλα

Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)

Βοηθοί: Αναστασιάδης (Σερρών), Χριστοδούλου (Ημαθίας)

4ος: Πουλικίδης (Δράμας)

 

Αναγέννηση Καρδίτσας-Θεσπρωτός

Διαιτητής: Μέγας (Πιερίας)

Βοηθοί: Λιόντος (Ηπείρου), Φράγιος (Μακεδονίας)

4ος: Ματσούκας (Αιτωλοακαρνανίας)

 

Πιερικός-Ξάνθη

Διαιτητής: Μπαϊρακτάρης (Αθηνών)

Βοηθοί: Ζήρδας (Αθηνών), Μανασής (Τρικάλων)

4ος: Μελτζανίδης (Ημαθίας)

Comment here